MG EHS

MG EHS

Plug-in Hybrid

Kontroll hibrid
CO2 43g/km
258 PS
6.9s/ 0-100km/h
MG Pilot
Ndihmës shoferit
Njësia e lëvizjes elektrike
Transmision me 10 shpejtësi
IT 7 Years Warranty 3x

Me pamje sportive dhe një brendesi e bollshme e mbushur me karakteristika komode dhe inteligjente, MG EHS Plug-in Hybrid e bën të lehtë nisjen dhe largimin për një arratisje të përsosur. Relaksohuni në sediljet komode ndërsa teknologjia jonë inteligjente zbut udhëtimin. Me dy seri për të zgjedhur - Komfort dhe Luks - ka një MG EHS Plug-in Hybrid që i përshtatet çdo stili jetese.

Udhëtimer e sigurta
SIGURIA
Udhëtimer e sigurta
Siguria është gjithmonë konsiderata jonë më e rëndësishme. Modeli plug-in hibrid trashëgon strukturën e ngurtë të variantit të tij me benzinë, së bashku me MG Pilot dhe masa të tjera sigurie në pjesët e tensionit të lartë, për të garantuar më tej sigurinë e të gjithëve.*

* Varianti i benzinës MG EHS ka arritur vlerësimin maksimal me pesë yje nga Euro NCAP, agjencia lider në botë për sigurinë rrugore. I projektuar dhe projektuar me një sërë sistemesh sigurie aktive dhe pasive si standard, modeli shkëlqeu në testet më të fundit të mbrojtjes dhe shmangies nga përplasjet e Euro NCAP, të cilat janë testet më të rrepta të kryera ndonjëherë.

Paketa <span>e baterisë</span>

Paketa e baterisë

Edhe pse paketa e baterive nuk është aq e madhe sa automjetet e pastra elektrike, standardi i sigurisë është i njëjtë dhe është në përputhje me protokollet e ndryshme të sigurisë: niveli i papërshkueshëm nga uji IP67, standardi i sigurisë së baterisë US UL2580, kërkesa speciale EU ECE R100 EV, UN38. 3 Kërkesa për sigurinë e transportit.
Kamera <span>360°</span>

Kamera 360°

Kamera 360 gradë pa pikë qorre në asnjë moment: kthesë në kthesat me shpejtësi të ulët ose kthim mbrapa makinës.
Struktura <span>e ngurtë</span>

Struktura e ngurtë

I gjithë trupi i automjetit përdor shumë çelik me rezistencë të lartë dhe çelik të mbështjellur në të nxehtë për të siguruar forcën dhe sigurinë e makinës.
PERFORMANCA
Kënaqësi e jashtëzakonshme
në drejtimin e një automjeti dinamik
Kënaqësi dhe dinamike drejtimi Kombinimi me performancë të lartë i motorit dhe motorit turbo dhe kalibrimi i shkëlqyer i shasisë siguron kënaqësinë e drejtimit të MG EHS Plug-in Hybrid.
XDS<span> Bllokimi elektronik i diferencialit </span>

XDS Bllokimi elektronik i diferencialit

Fuqia në rritje do të përballet gjithashtu me sfidat e kthesave të ndryshme. Me sistemin XDS (Bllokimi elektronik i diferencialit), MG EHS Plug-in Hybrid mund të pengojë nëndrejtimin dhe të zvogëlojë humbjen e fuqisë për t'u bërë një makinë sportive me menaxhim të shkëlqyeshëm.
Powerful <span>drivetrain</span>

Powerful drivetrain

Fuqia maksimale e motorit 122 PS + fuqia maksimale e motorit 162 PS + çift rrotullimi maksimal i motorit 230 Nm + çift rrotullimi maksimal i motorit 250 Nm i mundëson MG EHS Plug-in Hybrid të përshpejtojë nga 0 në 100 km/h brenda 6,9 sekondave, duke e paraparë në këtë segment.
PLUG-IN HYBRID
Udhëtim i rehatshëm

Motori i tij i fuqishëm dhe motori elektrik do të thotë që ju reduktoni emetimet e CO2 pa sakrifikuar diapazonin. Me një njësi kontrolli inteligjente dhe një kuti marshi me 10 shpejtësi, MG EHS Plug-in Hybrid mund të zvogëlojë konsumin e karburantit dhe emetimet duke garantuar kënaqësinë e drejtimit.

Makinë elektrike
Kambio me 10 shpejtësi
1.8L/100km
Konsumi i karburantit
52km
Arritje elektrike
Udhëtim <span>i rehatshëm</span>
 Konsumi i ulët i karburantit <span>dhe emetimi i CO2</span>

Konsumi i ulët i karburantit dhe emetimi i CO2

Me një motor turbo me injeksion të drejtpërdrejtë shumë efikas dhe motor elektrik me kapëse flokësh, MG EHS Plug-in Hybrid arrin vetëm 43g/km emetim CO2 dhe 1,8L/100km konsum karburanti. Bateria 16,6 kWh siguron gjithashtu gamën elektrike WLTP prej 52 km. Duke marrë parasysh të gjithë këta faktorë, MG EHS Plug-in Hybrid do të kursejë shumë në kostot e funksionimit.

EDU <span>me 10 shpejtësi</span>

EDU me 10 shpejtësi

Një marsh me 4 shpejtësi për motorin elektrik dhe marsh me 6 shpejtësi për motorin punojnë së bashku në mënyrë të përsosur për prodhim të qëndrueshëm të fuqisë. Shkalla e efikasitetit është më shumë se 94% dhe koha e përgjigjes është më pak se 0,2 sekonda, kështu që është e qetë dhe e shpejtë.

 

Gjenerata e 2-të EDUMe

një transmision me 10 shpejtësi
HCU <span> e re inteligjente</span>

HCU e re inteligjente

Njësia e re e kontrollit hibrid mund të analizojë kërkesën për energji duke njohur kushtet e rrugës, më pas duke vendosur shpërndarjen e prodhimit të energjisë dhe duke rregulluar nivelin e baterisë. Më e rëndësishmja, do të mësojë në mënyrë aktive sjelljen e shoferit për të rregulluar shpërndarjen e energjisë. Sa më shumë të vozitni, aq më inteligjente bëhet makina.

 

HCU intellegente

Njësia e kontrollit hibrid
Teknologji <span> e avancuar elektrike</span>

Teknologji e avancuar elektrike

MG EHS Plug-in Hybrid trashëgon gjithashtu teknologjitë e avancuara EV nga modelet elektrike MG, duke përfshirë motorin e integruar me kapëse flokësh me ftohje vaji dhe baterinë aktive me densitet të lartë me ftohje të lëngshme nga CATL.

Kapaciteti i tërheqjes

Kapaciteti i tërheqjes

Motori i fuqishëm me efikasitet dhe motori i benzinës punojnë në harmoni për të optimizuar performancën e tërheqjes. Pesha e tërheqjes së MG EHS Plug-in Hybrid mund të jetë deri në 1500 kg.

Për ty

Për ty

MG PILOT
MG Pilot

Funksionet pjesërisht të automatizuara të drejtimit L2 mundësojnë një përvojë të sigurt dhe të rehatshme drejtimi.

Ofrohet drejtimi autonom i nivelit 2
Od 0 - 60 km/h
Funksione të sigurisë
Aktive dhe Pasive
Dinamik<span> në çdo detaj</span>
DIZAJNI
Dinamik në çdo detaj
MG EHS Plug-in Hybrid ka linja të theksuara dhe tiparet e një SUV të pastër.
Dizajn emocional
Identiteti i fuqishëm dhe dinamik
Shprehja e Dritës
Prekje Interaktive
Sporty Interior
Përvojë gjithëpërfshirëse e ngasjes
Dizajn dinamik <span>emocional </span>

Dizajn dinamik emocional

Grila diamanti, rrotat sportive 18" si standard (edicioni luxury) dhe vija e belit. Te gjitha  demonstrojnë dizajnin e saj të shkëlqyer me dritë dhe hije.
Interior <span>sportiv</span>

Interior sportiv

Timoni me 3 krahë në formë-D, paketa prej lëkure me vrima me qepje të kuqe dhe sediljet e integruara sportive krijojnë të gjitha një atmosferë me performancë të lartë.
Shprehja <span>e dritës</span>

Shprehja e dritës

Dritat LED me dy ngjyra diamanti, drita dinamike e kthesës dhe dritat e ambientit "Aurora" me 64 ngjyra shprehin karakteristikat unike të automjetit.
KOMFORTI
Vendosni për një xhiro

Jeta ndihet më mirë kur je rehat. Kjo është arsyeja pse rehatia është parësore sa herë që hapni derën dhe uleni në sediljet me prekje të buta të MG EHS Plug-in Hybrid tuaj.

 

 

 

Vendosni<span> për një xhiro</span>
Material <span> i butë</span>

Material i butë

Ndërsa jeni duke vozitur, pothuajse gjithçka që mund të prekni në MG EHS Plug-in Hybrid është e butë. Sediljet me lëkurë të vërtetë, timoni prej lëkure të vërtetë dhe pulti i mbuluar me lëkurë sigurojnë që gjithçka të ndihet mirë.

Sedilje prej lëkure të vërtetë Bader

Sedilja është projektuar veçanërisht për siguri dhe rehati, i integruar me lëkurën e vërtetë Bader® dhe materialin Alcantara®. Kombinimi i të dy materialeve jo vetëm që siguron një cilësi më të mirë me prekje të butë dhe premium, por gjithashtu një kapje dhe mbështetje më të mirë për drejtimin dinamik.
Hapësira/Hapësira<span>e magazinimit</span>

Hapësira/Hapësirae magazinimit

hapësirë e gjerë e pasme dhe stol i pasmë i rregullueshëm me mbajtëse filxhani dhe kuti ruajtëse në mbështetësen e pasme.
Dera e bagazhit <span>me energji</span>

Dera e bagazhit me energji

Derë e bagazhit me energji inteligjente, kontrollon hapjen dhe mbylljen në çdo nivel.
Çati <span>panoramike</span>

Çati panoramike

Thjesht hapeni, shijoni rrezet e diellit dhe dëgjoni zogjtë që pëshpërisin në pyll!

1,19 m²

Çati panoramike
Performancë <span>e shkëlqyer</span>

Performancë e shkëlqyer

NVH MG EHS Plug-in Hybrid është 95% i mbuluar nga materiali i papërshkueshëm nga zëri NVH. Kur është qetësi, është si të jesh në një sallë koncertesh. Kur muzika është duke luajtur, valët e zërit do t'ju sjellin kënaqësinë përfundimtare të ngasjes.
Sistemi <span>i pastrimit të ajrit</span>

Sistemi i pastrimit të ajrit

Filtri PM2.5 i MG EHS Plug-in Hybrid mund të filtrojë grimcat e dëmshme duke përfshirë të gjitha polenet dhe disa viruse për të mbajtur të shëndetshëm ajrin e kabinës.
Më shumë<span> lëvizshmëri Informative</span>
TEKNOLOGJIA
Më shumë lëvizshmëri Informative
Kabina plotësisht digjitale ofron më shumë informacion rreth automjetit.
Paneli virtual <span>12.3”</span>

Paneli virtual 12.3”

Paneli virtual 12.3" ndërvepron me ekranin me prekje, duke sjellë më shumë informacion dhe mënyra të ndryshme të drejtimit për t'u shfaqur.
Ekran me prekje, <span> lundrues 10,1”</span>

Ekran me prekje, lundrues 10,1”

Ekrani me prekje, lundrues 10,1" me funksionet DAB, Sat Nav dhe Apple CarPlay/Android Auto vendos gjithçka që ju nevojitet në majë të gishtave.
MG EHS MG EHS
Comfort

MG EHS

 • 12.3" Paneli virtual
 • PU sediljet
 • Llamba e përparme LED dhe llamba e pasme
 • Navigimi / Lidhje me telefon inteligjent (Apple CarPlay & Android Auto)
 • Ekran me prekje, lundrues 10.1"
 • Ngrohje e sediljeve të përparme
 • Kondicioner me dy zona
 • Kamera e pasme me linja udhëzuese

*Versioni përfundimtar i nënshtrohet të dhënave të miratimit të tipit.

Fotot e paraqitura këtu janë vetëm për ilustrim dhe mund të ndryshojnë nga specifikimet standarde për çdo lloj automjeti. Asnjë e drejtë nuk mund të ushtrohet në bazë të fotove. MG rezervon të drejtën të ndryshojë modelet, ngjyrat, specifikimet dhe pajisjet pa njoftim paraprak dhe pa detyrimin për të përshtatur makinat që janë tashmë në treg.

MG EHS MG EHS
Luxury

MG EHS

 • Pedale sportive aliazh
 • Çati panoramike
 • Sedilje sportive të integruara prej lëkure
 • Panel dekorimi premium i dyerve
 • Dritat e ambientit
 • Dera e pasme me energji
 • Fenerët LED me rregullim të nivelimit
 • Dritë kthese dinamike e pasme

*Versioni përfundimtar i nënshtrohet të dhënave të miratimit të tipit.

Fotot e paraqitura këtu janë vetëm për ilustrim dhe mund të ndryshojnë nga specifikimet standarde për çdo lloj automjeti. Asnjë e drejtë nuk mund të ushtrohet në bazë të fotove. MG rezervon të drejtën të ndryshojë modelet, ngjyrat, specifikimet dhe pajisjet pa njoftim paraprak dhe pa detyrimin për të përshtatur makinat që janë tashmë në treg.

Specifications

Version Comfort Luxury
Dimensionet dhe Peshat
Gjatësia (mm) 4574 4574
Gjerësia (mm) 1876 1876
Lartësia (mm) 1685 1685
Baza e rrotave (mm) 2720 2720
Hapësira nga toka (mm) 145 145
Hapësira e ngarkesës së bagazhit (l) 448 448
Hapësira e ngarkesës së bagazhit me sedilje të palueshmea (l) 1375 1375
Masa pa ngarkesë (kg) 1737 1775
Masa maksimale e ngarkuar teknikisht e lejueshme (kg) 2196 2196
Masa teknikisht e lejueshme në çdo aks (kg) F: 1095 R: 1101
Pesha tërheqëse 750 750
Pesha tërheqëse (të frenuara, kg) 1500 1500
Motori
Lloji 1.5T GDI 1.5T GDI
Fuqia maksimale (kW) @ 5500 rpm 119 119
Maksimumi i rrotullimit (Nm) @ 1700-4300 rpm 250 250
Lloji i karburantit benzinë ​​pa plumb 95 RON benzinë ​​pa plumb 95 RON
Kapaciteti i rezervuarit të karburantit (l) 37 37
Motor Elektrik dhe Bateri
Fuqia maksimale (kW) @ 3700 rpm 90 90
Maksimumi i rrotullimit (NmW) @ 500-3700 rpm 230 230
Batteria (kWh) 16.6 16.6
Fuqia maksimale e karikuesit në bord (kW) 3.7 3.7
Sistemi Hibrid
Lloji Transmisionit Elektrik me 10 Shpejtësi Transmisionit Elektrik me 10 Shpejtësi
Performanca
Shpejtësia maksimale (km/h) 190 190
Përshpejtimi (s, 0-100 km/h) 6.9 6.9
Gama (Rrezja) e EV (km, WLTP) 52 52
Konsumi i energjisë (Wh/km) 240 240
Konsumi i karburantit (L/100km, WLTP Combinuar) 1.8 1.8
CO2 (g/km, WLTP) 43 43
Version Comfort Luxury
Siguria
Alarmi
Imobilizatori
Sistemi i thirrjeve elektronike
ABS+EBD
ESP
EBA
Ndihma në kodër
Mbajtja automatike
EPB
Bllokuesi i dyerve te pasme per femije
Sedilja e pasme ISOFIX me lidhësin e sipërm dhe spirancën e poshtme
Sensori i shiut
Kontrolli i zbritjes nga kodra
TPMS e drejtpërdrejtë
Sensori i ndikimit anësor (ndërprerja e tensionit të lartë)
Airbag
Airbag të përparmë për shoferin dhe bashkëdrejtuesin
Airbag anësor për shoferin dhe bashkëdrejtuesin
Airbag me perde anësore për shoferin dhe bashkëdrejtuesin
Çaktivizimi i airbag-it anësor të bashkë-shoferit
Sistemi i asistencës
Cruise Kontrolli adaptiv (ACC)
Kontroll inteligjent i rrezeve të larta (IHC)
Sistemi i asistencës së shpejtësisë (SAS)
Frenimi automatik i urgjencës (AEB)
Paralajmërim për përplasje të përparme (FCW)
Paralajmërimi i nisjes nga korsia (LDW)
Ndihma për bllokimin e trafikut (TJA)
Njohja e Shenjave të Trafikut (TSR)
Ndihma për Mbajtjen e Korsisë (LKA)
Monitorimi i pikave të verbër (BSM) -
Alarmi për trafikun e pasmë (RTA) -
Paralajmërim për ndryshimin e korsisë (LCW) -
Dritat
Dritë ditore LED
Llambat e përparme të mjegullës
Llambat e pasme të mjegullës
Fenerët e projektorit halogjen me rregullim të nivelimit -
Fenerët LED me rregullim të zbukurimit
Dritë kthese dinamike e pasme -
Sensori i muzgut
Ndihma në parkim
Sensori i parkimit para dhe pas
Kamera e pasme me linja drejtimi dinamike -
Kamera 360 ° -
Rrip sigurimi
Përpara 3 pikë + paratensionues dhe kufizues i ngarkesës
Pas 2 anët 3 pikë + paratensionues dhe kufizues i ngarkesës
Përkujtues i rripit të sigurisë përpara dhe të pasmë
Rregullimi i lartësisë së rripit të sigurisë së përparme
Version Comfort Luxury
Binarët e çatisë
Spoiler
Fshirëse të përparme pa kocka
Fshirëse e pasme
Pragu i dritares i kromuar
Ngrohja e xhamit të pasmë
Xhamat e lyer
Dritaret e pasme të privatësisë
Dritaret e pasme të privatësisë -
Pasqyrat e jashtme
Ngrohje
Me tregues rrotullues
Rregullimi elektrik
Palosja automatike -
Ngjyra e trupit
Dorezat e dyerve
Ngjyra e trupit
Pjesërisht e kromuar
Version Comfort Luxury
Mbyllje dembel (Lazy lock)
Prizë 12V
Mbuloja e bagazhit
Llamba e bagazhit
Rregullimi në dy drejtime i kolonës së drejtimit
Ndërruesi elektronik i levës
Mbështetësja qendrore rrëshqitëse e krahut
Dorezat e dyerve të kromuara
Funksioni i fenerëve, i shtëpisë
Pasqyrë e brendshme automatike kundër verbimit
Panel dekorimi premium i dyerve -
Dritat e pasme të leximit -
Dritat e ambientit -
Pedale sportive aliazh -
Çati panoramike -
Klimatizimi
Kondicioner me 2 zona të kontrollit të klimës
Ventilimet e pasme
Kondicioner me filtër PM2.5
Ngritja e dritares
Ashensori elektrik
Të gjitha dritaret automatikisht lart e poshtë
Të gjitha dritaret kundër ngecjes(anti pitch)
Timoni
Lëkurë me qepje
Shumëfunksionale
EV Driving
Pure EV drive
Kontrolli i nivelit të baterisë HV
Sistemi i rigjenerimit të energjisë kinetike (KERS)
Infotainment
Ekran me prekje, lundrues 10.1"
Paneli virtual 12.3"
DAB
Sat Nav
Altoparlant 6 6
2 mikrofona
3 USB porte
Bluetooth
Apple CarPlay
MP3
Mbyllje qendrore
Mbyllje në distancë
Hyrja pa çelës
Nisja e motorit me një buton
Version Comfort Luxury
Lartësia e sediljes së shoferit e rregullueshme
Sedilja e shoferit e rregullueshme me elektrike
Mbështetje manuale lumbare e sediljes së shoferit
Elektrike e rregullueshme për bashkëdrejtuesin -
Xhep harte pas sediljeve të përparme
PU sedile -
Sedilje të pjesshme prej lëkure -
Sedilje sportive të integruara -
Ngrohje e sediljeve të përparme
Sediljet e pasme me mbështetëse krahu qendror me mbajtëse filxhani
Sediljet e pasme të paloueshme 40/60
Version Comfort Luxury
235/50R18
Rrota alliazhi 17" -
Rrota aliazhi 18" Hurricane -
Set riparimi i gomave
Version Comfort Luxury
Kabllo karikimi (prizë sigurie me prizë të tipit 2)
Kabllo karikimi (Tipi-2 me spinën e tipit 2, 16A)
Version Comfort Luxury
Bojë e bardhë jo metalike Dover Bojë e bardhë jo metalike Dover
Bojë metallike Pebble Black Bojë metallike Pebble Black
Bojë metalike Diamond Red Bojë metalike Diamond Red
Bojë metalike Silver Medal Bojë metalike Silver Medal
• Pa pagesë shtesë
◦ Opsion me shtesë
Version Comfort Luxury
E zezë
Sardana e Kuqe -

Gjej një dyqan

Dyqan i brendit
Servisi