MG5

Elektrike

400 km
Gama WLTP
1367 l
Hapësira e bagazhit
MG Pilot
Ndihmë shoferit
MG iSMART Lite
Sistemi i lidhjes
IT 7 Years Warranty 3x
MG5 Elektrike i përket gjeneratës së dytë të automjeteve tona 100% elektrike. Modeli kombinon një gamë të rehatshme/komode me mundësinë e furnizimit të shpejtë dhe një çmim tërheqës.
Elektrifikimi
Relaksimi me fuqi të mjaftueshme
Gama e zgjeruar me gjeneratën më të re të motorit dhe baterisë.
Sasi <span>e madhe qelizash në module</span>

Sasi e madhe qelizash në module

MG5 përdor një zgjidhje të madhe modulare të paketës së baterisë, e cila përmirëson fuqinë dhe gjithashtu zvogëlon në mënyrë efektive peshën e paketës së baterisë për të arritur gamen/diapazonin ideal.
Motor <span>elektrik</span>

Motor elektrik

Motori elektrik më i fundit/i ri nga MG është i pajisur me teknologjinë e mbështjelljes me 8 shtresa, e cila garanton efikasitet më të lartë, densitet më të lartë të fuqisë dhe besueshmëri më të lartë.
Furnizimi

Furnizimi

Përveç rritjes së kapacitetit të baterisë, është përmirësuar edhe kapaciteti i karikimit/furnizimit. Karikues 3-fazor i integruar 11 kW mbështet furnizim më të shpejtë me rrymë alternative, dhe fuqia karikuese deri në 87 kW mundëson që bateria të karikohet në 80% për rreth 40 minuta.
Performanca

Performanca

Edhe pse MG5 nuk ishte projektuar si një makinë sportive, sidoqoftë ai mund të startoj shpejtesinë nga 0-50 km/h brenda 3,4 sekondave! Dhe mund të arrijë një shpejtësi maksimale prej 185 km/h.
Mirëmbajtje <span>gjithëpërfshirëse</span>
SIGURIA
Mirëmbajtje gjithëpërfshirëse

Mbrojtje e plotë për të gjithë udhëtarët.

360°
Mbrojtja e baterisë
MG Pilot
L2 vozitje e pjesshme e pavarur
Siguria <span>e baterisë</span>

Siguria e baterisë

E gjithë paketa e baterisë i nënshtrohet testeve të rrepta të sigurisë. Pas goditjeve të ndryshme nga çdo kënd, paketa do të zvogëlojë/ulë tensionin e lartë brenda milisekondave, duke garantuar kështu sigurinë e baterisë dhe duke shmangur rrezikun e zjarrit.
Struktura <span>karrocerisë</span>

Struktura karrocerisë

Struktura e karrocerisë me qendrueshmëri të lartë dhe teknologjia e besueshme e mbrojtjes së baterisë garantojnë sigurinë e udhëtarëve në kabinë.
Siguria <span>pasive</span>

Siguria pasive

Ndonjëherë aksidentet nuk mund të shmangen, por falë strukturës së karrocerisë së fortë dhe 6 airbag-ve të MG5, pasagjerët mbrohen maksimalisht nga dëmtimet e rënda.
Më shumë <span>kamera dhe radarë</span>

Më shumë kamera dhe radarë

Sensorë dhe kamera të shumta shkojnë përtej diapazonit/rrezes vizuale për të garantuar sigurinë e njerëzve brenda, por edhe të njerëzve jashtë automjetit.
MG Pilot
MG pilot

MG Pilot mund të parandalojë dhe shmangë aksidentet e mundshme dhe të arrijë udhëtim pjesërisht autonom.

Siguria aktive
L2 vozitje e pjesshme e pavarur
Dizajn <span>inteligjent</span>
DIZAJNI
Dizajn inteligjent
Kur karavani elektrizohet është si një fllad i freskët modern.
I hollë dhe elegant
Karoceria e karavanit
Perde e lehtë drite
Dritat e përparme LED
Interijer i thjeshtë
Me dekorim"Eko-Blu"
Dizajni <span>i karavanit</span>

Dizajni i karavanit

Karavani sjell jetë me më shumë mundesira: mega-blerje në fundjavë, IKEA DIY, vend i dedikuar për kafshët shtëpiake, pajisje sportive profesionale, kamping...
Dizajn elegant <span>i linjës së karrocerise</span>

Dizajn elegant i linjës së karrocerise

Sipërfaqja e anës së jashtme përkulet lehtë, por drejtimi horizontal krijon një ndjenjë shtrirjeje dhe një ndjesi të fortë performance.
Shtylla D <span>gjysmë lundruese</span>

Shtylla D gjysmë lundruese

Shtylla D-stup gjysmë lundruese demonstron thjeshtësinë stilistike të automjetit.
Perde e lehtë <span>drite e dritave LED</span>

Perde e lehtë drite e dritave LED

80 njësi dritash LED krijojnë një "Perde drite". Kjo jo vetëm që e bën më të sigurt ndriçimin, por edhe e bën MG5 të dukshëm në mbrëmje.

Intrerijer i thjeshtë me dekorim "Eko-Blu"

Dekorimi "Eco-Blu" shtrihet në të gjithë kabinën për të krijuar një përshtypje të teknologjisë së re dhe një epoke të re. Një interijer i thjeshtë por i rafinuar me grila të fshehura të ajrit të kondicionuar krijon një estetikë të pastër.
KOMFORTI
Kënaqësi e këndshme

Shijoni komoditetin, gjithmonë.

Përqendrimi te shoferi
Ekran lundrues/navigues
Nulti G/G Zero sediljet/ndenjëset
Rehati maksimale
Kontrolli i klimës
Sistemi i ajrit të kondicionuar
Kënaqësi <span>e këndshme</span>
Infoargëtim <span></span>

Infoargëtim

Ekrani i ri lundrues 10,25" anon majtas dhe fokusohet te shoferi për funksionim më të përshtatshëm.
Dhomë e lëvizshme <span>për rekreacion</span>

Dhomë e lëvizshme për rekreacion

Pa emisione, pa zhurmë, pa kosto të shtrenjta karburanti! Një hapësirë private e lëvizshme për pushim me një sistem automatik të kontrollit të klimës me filtra PM2.5 që sigurojnë një temperaturë të përshtatshme dhe ajër të pastruar.
Ndenjëse komode premium <span>Zero-G</span>

Ndenjëse komode premium Zero-G

Me një shtresë shkume ekstra të butë 20 mm dhe mbulesa anësore 100 mm plotësisht të personalizuara, në momentin që uleni në automjet, do ta nisni udhëtimin tuaj të qetë. Sediljet me ngrohje do t'ju mbajnë ngrohtë në dimër.
Një përvojë e re <span>inteligjente</span>
TEKNOLOGJIA
Një përvojë e re inteligjente
Kabinë e dixhitalizuar me softuer dhe harduer të ri/paisje te reja.

Ekran 10,25" IPS HD

Me një dizajn lundrues dhe teknologjinë më të fundit të plotë IPS, ekrani ka një efekt shumë më të mirë të ekranit.

Klaster dixhital 7"

I kombinuar me shfaqjen e fuqisë dhe shpejtësisë në të dyja anët, krijohet një ekran dixhital grupor 7".
MG iSmart lite
Një sistem krejtësisht i ri lidhjeje

Një sistem rrjeti inteligjent që integron komunikimin e makinës, internetit dhe përdoruesit. Gati për t'u lidhur me të ardhmen?

MG iSmart lite
Para <span>nisjes</span>

Para nisjes

Aplikacioni iSMART ju ndihmon të gjeni shpejt automjetin tuaj dhe të siguroheni nëse është i sigurt për të lëvizur me prekjen e butonit. Përveç kësaj, mund të përdorni komanduesin për të rregulluar paraprakisht kondicionerin në një temperaturë të këndshme përpara se të hyni në automjet.

Gjeni automjetin tuaj

Përcaktoni vendndodhjen e saktë të automjetit tuaj.

 

Diagnoza e gjendjes së automjetit

Thjesht kontrolloni statusin e automjetit tuaj dhe sigurohuni që është i sigurt përpara se të niseni.

Komanduesi përmes aplikacionit

Ndizni kondicionerin për të rregulluar paraprakisht një temperaturë të këndshme të brendshme.

Në udhëtim

Në udhëtim

Pasi të keni planifikuar itinerarin tuaj, do të merrni përditësime të trafikut në kohë reale, udhëzime për itinerarin dhe një kohë të saktë mbërritjeje. Dhe jo vetëm kaq, aplikacioni do t'ju tregojë të gjitha gjërat interesante që nuk dëshironi të humbisni gjatë rrugës.

Navigimi

Gjeni rrugën tuaj me alternativa të ndryshme. 

 

Vizualizimi i gamës dhe informacioni rreth karikuesve/furnizuesve

Nuk ka më shqetësime për distancën - zbuloni gamën tuaj dhe merrni informacione për furnizuesin për itinerarin tuaj.

Në udhëtim

Në udhëtim

Qëndroni të lidhur në lëvizje me Apple CarPlay ose Android Auto, të cilat sjellin të gjitha veçoritë e telefonit tuaj në ekranin qendror me prekje. Dhe mos harroni të ruani radiostacionin tuaj të preferuar DAB+ në aplikacion - ai do t'ju kujtojë kur emisioni juaj i preferuar është aktivizuar.

DAB+

Ruani stacionin e dëshiruar dhe MG iSMART do t'ju kujtojë të mos humbisni programin tuaj të preferuar.

 

Apple CarPlay dhe Android Auto

Lidhja me një smartphone është e lehtë me Apple CarPlay ose Android Auto të integruar.

Me të mbërritur <span>në destinacion</span>

Me të mbërritur në destinacion

Nuk e mbani mend nëse e keni mbyllur makinën tuaj? Nuk ka problem. Mund ta zhbllokoni dhe ta kyçni duke përdorur aplikacionin, si dhe të kontrolloni nivelin dhe diapazonin e baterisë gati për udhëtimin tuaj të ardhshëm. Ju gjithashtu mund të shikoni të gjitha statistikat tuaja të drejtimit, duke përfshirë sa CO2 keni kursyer duke ngarë makinën plotësisht elektrike.

Bllokimi dhe zhbllokimi i automjetit

Nuk jeni i sigurt nëse e keni mbyllur automjetin tuaj? Thjesht kyçeni ose zhbllokoni duke përdorur aplikacionin. 

 

Vendosni një tarifë të planifikuar

Dëshironi të përdorni energji elektrike më të lirë në mbrëmje? Mos harroni të vendosni orarin e furnizimit. 

Kontrollimi i gjendjes dhe statistikave të automjetit

Kontrolloni nivelin dhe diapazonin e baterisë, në mënyrë që të jeni gati për udhëtimin tuaj të ardhshëm.

ZSP Technology Header
PËRDORUESHMËRIA
Projektuar për punë ose kohë të lirë
Projektuar për jetën e përditshme, por aspak të zakonshme.
Hapësirë e madhe <span>bagazhi</span>

Hapësirë e madhe bagazhi

Dizajn unik i karrocerisë së karavanit/kamionçinës, me hapësirë të madhe bagazhi dhe më shumë fleksibilitet.
Sedilje të palosshme <span>40/60</span>

Sedilje të palosshme 40/60

Në varësi të mënyrës se si dëshironi të përdorni bagazhin, mund të zgjidhni t'i palosni sediljet ose jo.
Magazinim i bollshëm <span>i brendshëm</span>

Magazinim i bollshëm i brendshëm

Deri në 27 hapësira magazinimi, të gjitha lehtësisht të arritshme nga shoferi dhe pasagjerët.
Funksioni <span>i automjetit në furnizues</span>

Funksioni i automjetit në furnizues

Fuqia dalëse maksimale 2200 W, gati për të furnizuar/mbushur çdo pajisje të jashtme - si një pompë ajri për një tapet kampingu ose një skarë për një barbekju në natyrë.
Kapaciteti tërheqës <span> 500 kg</span>

Kapaciteti tërheqës 500 kg

MG5 ka një kapacitet tërheqës të miratuar prej 500 kg. Kështu, për shembull, mund të transportoni të gjitha gjërat që ju nevojiten për fundjavë në një rimorkio të vogël.
Kapaciteti i tavanit <span>75 kg</span>

Kapaciteti i tavanit 75 kg

Kjo mundëson edhe më shumë hapësirë nëse jeni duke shkuar në një udhëtim të gjatë! Vendosni të gjitha gjërat tuaja, si biçikletat elektrike, mbi automjet.
MG5 MG5
Comfort

MG5

 • Disqet 16"
 • Kamera e pasme
 • Sedilje prej lëkure artificiale
 • MG Pilot
 • MG iSMART Lite
 • Fenerët LED
 • 6 altoparlantë
 • Funksioni i automjetit si karikues

* Versioni përfundimtar i nënshtrohet homologimit të automjetit.

Imazhet e paraqitura këtu shërbejnë vetëm për qëllime ilustrimi dhe mund të ndryshojnë nga specifikimet standarde në varësi të modelit. Nuk është e mundur të ushtrosh asnjë të drejtë në bazë të fotove. MG rezervon të drejtën për të ndryshuar modelet, ngjyrat, specifikimet dhe pajisjet pa njoftim paraprak dhe pa detyrimin për të ndërruar automjetet që janë tashmë në treg.

Specifikimet

Version Comfort Gama Standarte Comfort Gama e gjatë
Dimensionet dhe pesha
Gjatësia (mm) 4600 4600
Gjëresia (mm) 1818 1818
Lartësia (mm) 1521/1543 (shina-mbajtës bagazhi mbi tavan) 1521/1543 (shina-mbajtës bagazhi mbi tavan)
Hapësira midis akseve (mm) 2659 2659
Distanca nga toka (mm) 115 115
Pjesa e hapesires së bagazhit të pasmë (shpalosje, l) 479 479
Hapesira e pjesës së pasme të bagazhit (palosje, l) 1367 1367
Pesha e automjetit pa ngarkese (kg) 1562 1562
Pesha maksimale e automjetit teknikisht e lejueshme (kg) 2017 2017
Masa e ngarkeses e lejuar teknikisht në çdo aks (kg) 1100/1050 1100/1050
Kapaciteti tërheqës (pa frena, kg) 500 500
Kapaciteti tërheqës (me frena, kg) 500 500
Motori elektrik dhe bateria
Lloji i motorit PMSM PMSM
Fuqia maksimale e motorit (kW) 130 115
Fuqia rrotulluese maksimale e motorit (Nm) 280 280
Kapaciteti i baterisë 50,3 61,1
Tipi baterisë LFP (litium hekur fosfat) NMC (litium nikel mangan kobalt)
Fuqia maksimale e furnizuesit të integruar (kW) 11 11
DC koha e furnizimit (0~80%) 40 min 40 min
Performanca
Shpejtësia maksimale (km/h) 185 185
Gama (WLTP) 320 (16" disku, rrota) 400 (16" disku, rrota)
Konsumi i energjise (Wh/km) 179 (16" disku, rrota) 175 (16" disku, rrota)
Shpejtësia e startimit (0~100 km/h) 7,7 7,7
Version Comfort
Siguria
Alarm
Imobilzatori
Sistemi i thirrjeve elektronike
ESP
EBA
HDC
Mbajtja automatike
EPB
Bllokim/brava për fëmijë në derën e pasme
ISOFIX sedilja e pasme me rripin e sipërm dhe ankorimin e poshtëm
Sensori i shiut -
Direkt TPMS
Airbag
Airbagët e përparmë për shoferin dhe pasagjerin
Airbagët anësor për shoferin dhe pasagjerin
Perde ajrore anesore për shoferin dhe pasagjerin
Çaktivizimi i airbag-ut anësor të pasagjerit
Sistemi i ndihmës
Kontrolli adaptiv/tempomat i vozitjes (ACC)
Kontrolli inteligjent i dritave te gjata (IHC)
Sistemi i ndihmës së shpejtësisë (SAS)
Paralajmërim për përplasje frontale (FCW)
Frenim automatik emergjent (AEB)
Paralajmërimi i devijimit nga korsia (LDW)
Asistencë në bllokimet e trafikut (TJA)
Njohja e shenjave të trafikut (TSR)
Ndihma për mbajtjen e korsisë (LKA)
Dritat
Dritat LED gjatë ditës
Drita e përparme LED
Drita e pasme LED
Dritat e pasme LED të mjegullës
Sensori i muzgut
Drita frenimi të montuara në lartësi
Asistencë parkimi
Sensori i parkimit pas
Kamera e pasme me linja drejtimi dinamike
Kamera 360 me linja drejtimi dinamike -
Rrip sigurimi
3 pika të përparme + paratensionues dhe kufizues i ngarkesës
2 pika të përparme + paratensionues dhe kufizues i ngarkesës
Përkujtues i rripit të përparmë dhe të pasëm të sigurimit
Version Comfort
Shina - mbajtËs bagazhi mbi tavan
Spojler
Fshirës xhamash alotik i përparmë
Fshirës xhamash i pasmë
Xhamat të erret të lyer
Privatësia e dritares së pasme
Ngrohja e xhamit të pasmë
Pasqyrat e jashtme
Me ngrohje
Me tregues drejtimi
Rregullim elektrik
Palosje automatike -
Ngjyra e karrocerisë
Dorezat e dyerve
Ngjyra e karrocerisë
Pjesërisht i kromuar
Version Comfort
Kyçje me komandues -
Prizë 12V
Kapaku i bagazhit
Drita në bagazh
Levë marshi me dritë prapa
Doreza të kromuara
Mbrojtëse dielli me pasqyrë dhe llambë
Funksioni fillestar i fenerëve
Retrovizor/Pasqyrë e brendshme automatike kundër verbimit -
Dritat e pasme për lexim
Kondicioneri
Kondicioner me kontroll manual
Kondicioner -
Kondicioner me filtër PM2.5
Ngritja e dritares
Ngritje elektrike
Ngritja dhe ulja automatike e dritares nga ana e shoferit
Ngritja dhe ulja automatike e të gjitha dritareve -
Mbrojtje nga rrëshqitja në anën e shoferit
I parmi dhe i pasmi me sistem anti-pitch -
Timoni
Lëkurë me qepje
Rregullimi ne 4 drejtime
Multifunksional
Infoargëtuese
Grupi dixhital 7"
DAB+
Altoparlantë 6
2 mikrofona
4 porte/priza USB
Bluetooth
Sistemi i lidhjes MG iSMART Lite
Komanduesi
Lundrimi/Navigator me parashikim të diapazonit
Furnizim i planifikuar
Apple Carplay / Android Auto
Kyçi/Brava qendrore
Mbyllja me komandues
Hyrja pa çelës
Nisja e motorit me buton
Modalitetet e drejtimit me EV
Zgjedhja e mënyrës së drejtimit
Sistemi i rigjenerimit të energjisë kinetike (KERS)
Version Comfort
Sedilja e shoferit e rregullueshme në 6 mënyra
Sedilja e shoferit e rregullueshme elektrike -
Sedilja e pasagjerit e rregullueshme në 4 mënyra
Mbështetja manuale e mesit të sediljes së shoferit -
Xhep per letra/harta pas sediljeve të përparme
Sedilje prej pëlhure
Sedilje prej lëkure artificiale -
Ngrohja e sediljeve të përparme
Sediljet e pasme me mbështetëse qendrore krahu dhe mbajtëse kupash
Sediljet e pasme të palosshme 40/60
Version Comfort
205/60 R16
215/50 R17 -
Disqe alumini 16"
Disqe alumini me dy ngjyra 17" -
Komplet për riparimin e gomave
Version Comfort
Kabell furnizimi (prizë sigurie me prizë të tipit 2)
Kabell furnizimi (Tipi-2 me prizë të tipit 2, 32A)
Version Comfort
Ngjyrë Dover e bardhë e thjeshtë Ngjyrë Dover e bardhë e thjeshtë
Ngjyrë Pebble metalike e zezë Ngjyrë Pebble metalike e zezë
Ngjyrë Diamant metalike e kuqe Ngjyrë Diamant metalike e kuqe
Ngjyrë Medal metalike argjendi Ngjyrë Medal metalike argjendi
Version Comfort
E zezë
Gri -

Gjej një dyqan

Dyqan i brendit
Servisi