MG4

Electric

Deri në  450 km
WLTP konsumimi
26  min
Mbushje e shpejtë deri në 80%
Arhitektura e re MSP
Drejtim me rrotat e pasme
MG Pilot
Ndihmë për shoferin
IT 7 Years Warranty 3x
Një hatchback i lëvizshëm elektrik plot me veçori të jashtëzakonshme drejtimi dhe teknologji inteligjente.
DIZAJNI
Dizajn agil/i levizshëm dhe energjik
Lozonjar dhe funksional, kompakt por komod /i gjerë, MG4 Electric është një zgjidhje e avancuar. Është një makinë që i lejon të gjithë të hyjnë në botën e lëvizshmërisë së pastër elektrike. Karakteristikat e tij energjike dhe të zhdërvjellta të dizajnit i shprehin botës vitalitetin dhe shpirtin e lirë të kësaj marke pothuajse 100-vjeçare.

Dizajni i jashtëm

Dizajni i veçantë EV i MG4 dallon nga turma. Ajo demonstron një kuptim të ri të dizajnit sportiv në formën e një hatchback-u EV. Rezultati është një model i mbushur me "Vitalitet inteligjent".

Një ballore që tërheq vëmendjen

Një ballore që tërheq vëmendjen

Fenerët e mprehtë dhe të dallueshëm LED të kombinuar me sinjalet e paharrueshme te drejtimeve të krijojnë një përshtypje të përgjithshme sportive, por dhe shumëngjyrëshe.
Pjesa e pasme me shumë shtresa

Pjesa e pasme me shumë shtresa

Dizajni futurist i pjesës së pasme është i paharrueshëm. Dritat e larta të frenave e dizajnuar me shtresa, spoileri me dy krahë, dritat e pasme LED dhe parakolpi i poshtëm me efekt fibër karboni kombinohen për të krijuar këtë shprehje unike artistike.
Çatia/Tavani dy ngjyrësh Aerodinamik

Çatia/Tavani dy ngjyrësh Aerodinamik

Linja e çatisë noton mbrapa bukur, duke zgjatur të gjithë vijën e makinës. Ndërkohë, spoileri i pasmë qëndron direkt brenda rrjedhës së ajrit për të ofruar aerodinamikë, energji dhe lëvizshmëri maksimale në rrugë.

Sistemi i ndriçimit

Pikat kryesore të mprehta të trekëndëshit kombinojnë stilin minimalist futurist me teknologjinë inovative.

Dritat e përparme të teknologjisë së lartë Hi-Tech

Dritat e përparme të teknologjisë së lartë Hi-Tech

Dritat e ditës me drita 28 LED përcaktojnë qartë dizajnin e makinës. Ndërkohë, tre grupe/sete ndricimi për afër dhe larg në secilën anë (secila me shtresat e veta të veçanta) ofrojnë një efekt ndriçimi më të ndritshëm gjatë natës. Kjo, e kombinuar me tregues rrotullues vertikal 36 LED, e bën përvojën e ndriçimit jashtëzakonisht mbresëlënëse.
Një set i fuqishëm dritash të pasme

Një set i fuqishëm dritash të pasme

Dritat dekorative në formë kryqi, së bashku me një dritë të pasme depërtuese horizontale (e përbërë nga 172 LED) krijojnë këtë pamje dhe ndjesi unike, por me pamje dhe dizajn premium.

Stili i interierit

Më pak është më shumë. Kjo strukturë interieri e thjeshtë dhe e përshtatshme për përdoruesit krijon një atmosferë të krijuar nga teknologjia e pastër.

Një panel instrumentesh i thjeshtë por i sofistikuar

Një panel instrumentesh i thjeshtë por i sofistikuar

Paneli i instrumenteve është projektuar të jetë i lehtë, i hollë, eliminon nevojën për elementë dekorativë kompleksë dhe shfrytëzon maksimalisht hapësirën. Materialet me cilësi të lartë me teknika të rafinuara instalimi theksojnë më tej hulumtimin e MG4 për thjeshtësinë, teknologjinë dhe cilësinë.
Navigacijska konzola

Navigacijska konzola

Dizajni navigues i tastierës qendrore liron hapësirën ndërsa integron funksione shtesë në një mënyrë të thjeshtë por efektive.
Timoni me dy krahë

Timoni me dy krahë

I rregullueshëm në gjashtë drejtime, me një dizajn intuitiv, minimalist të tasteve të funksionit.
MG4

MG4

Përsosmëri <span>në drejtimin e automjetit</span>
PËRSOSMËRI
Përsosmëri në drejtimin e automjetit
Kjo arkitekturë e re e pastër elektrike MSP (Platformë Modulare Scalable) nuk ofron asgjë tjetër veçse përsosmëri. Më e fortë, më e mençur, më e mirë nga dizajni. Kënaqësia e drejtimit të automjetit nuk është më ekskluzive për modelet Premium. Drejtimi i MG4 Electric ju çon në një udhëtim drejt përsosmërisë.

Përsosmëri në performancë

Drejtimi me rrotat e pasme dhe një motor i fuqishëm ofrojnë fuqinë që ju nevojitet për çdo situatë drejtimi.

Drejtimi me rrotat e pasme

Drejtimi me rrotat e pasme

MG4 Electric përmban një dizajn me aksent në rrotat e pasme që ofron shpërndarje perfekte të peshës dhe përmasa mahnitëse. 

Është një përvojë e shpejtë dhe e gjallë e drejtimit të makinës (një pamje dinamike, edhe kur automjeti nuk është në lëvizje). Me një bazë për manovrim me performancë të lartë, ky sistem RWD ofron shpërndarje ideale të peshës nga përpara-prapa. Gdhendja e qosheve është një lehtësi, falë tërheqjes së shtuar për kushtet e përditshme.
 
E-Motori me fuqi 150 kW

E-Motori me fuqi 150 kW

Me një kombinim 150 kW dhe 250 Nm të momentit të pastër të rrotullimit, MG4 Electric përshpejton/rrit shpejtësinë nga 0-100 km/h në vetëm 7,98 sekonda.
Rikuperimi i energjisë në 3 nivele

Rikuperimi i energjisë në 3 nivele

Sistemi i riciklimit të energjisë kinetike të MG4 (KERS) përmban tre nivele: i lehtë, i moderuar dhe i rëndë. Hiqeni këmbën nga pedali i gazit dhe makina juaj do të ngadalësohet, duke rimarrë dhe kthyer energjinë në bateri. Kjo rrit efikasitetin dhe kontrollin, gjë që si përfundim e bën makinën më të lehtë për t'u drejtuar.

Kënaqësi në drejtimin e automjetit

Drejtim i saktë, bile edhe për rrugët më të ngushta. 

Drejtim i saktë i automjetit

Drejtim i saktë i automjetit

Shasia ofron një shkallë të jashtëzakonshme të saktësisë së drejtimit, te agilitetit dhe komoditet të pezullimit.  Kjo sigurohet nga një pezullim i përparmë me një bosht të përparmë të krahut rrotullues, një bosht i pasëm me pesë lidhje të dizajnuara me kujdes, plus koordinimin e saktë të të gjithë komponentëve.
Ngarkesa e përparme dhe e pasme 50:50

Ngarkesa e përparme dhe e pasme 50:50

Nënkorniza e përbërë nga aliazhe të aluminit redukton në mënyrë efektive peshën dhe përmirëson trajtimin dhe komoditetin.
Ngarkesa e përparme dhe e pasme ne raportin 50:50 dhe qendra e ulët e gravitetit janë perfekte për të përballuar kthesat më të vështira.
 
5 mënyra drejtimi te automjetit

5 mënyra drejtimi te automjetit

MG4 Electric ofron pesë mënyra të ndryshme drejtimi, duke përfshirë modalitetin normal, eko, sport, në borë dhe në mënyrë të përshtatur. Gjithçka është e garantuar për t'ju dhënë një eksperiencë më të mirë drejtimi të automjetit, pavarësisht nga kushtet e rrugës.

Shpejtësia

Sistemi i avancuar i frenimit nga Continental. Bëjeni udhëtimin tuaj më të sigurt. Disqet e frenave për të gjitha rrotat Gomat me rezistencë të ulët Siguria passive.

Disqet e frenave për të gjitha rrotat

Disqet e frenave për të gjitha rrotat

I pajisur me sistemin më të fundit të frenimit Continental dhe frenat me disk në të gjitha rrotat, MG4 është në përputhje të përkryer me natyrën e pamjen e tij sportive. Duke patur ngadalësim të madh në lagështi, do të thotë një distancë më e shkurtër frenimi, më afër 19 m ose nga 66 km/h në 0 km/h.
Gomat me rezistencë të ulët

Gomat me rezistencë të ulët

Duke përdorur goma 17-inç Continental PCC me rezistencë të ulët, MG4 Electric mund të mbulojë distanca më të gjata, që jo vetëm që është i përshtatshëm për mjedisin, por edhe redukton kostot e funksionimit.
Siguria pasive

Siguria pasive

Falë strukturës së karrocerisë me forcë të lartë të MG4, teknologjisë së besueshme të mbrojtjes së baterisë dhe 6 airbagëve, pasagjerët marrin mbrojtje maksimale nga dëmtimet e rënda/serioze.
Euro siguria

Euro siguria

MG4 Electric mori një vlerësim me pesë yje të sigurisë Euro NCAP. Si rezultat i një procesi testimi rigoroz - i cili shqyrton sigurinë e fëmijëve dhe pasagjerëve të rritur, mbrojtjen e përdoruesve të pambrojtur të rrugës dhe funksionin e mbështetjes së drejtimit - vlerësimi maksimal i MG4 ju ndihmon të merrni një vendim të informuar.
MG Pilot
Teknologjia inteligjente
Nuk ka nevojë të paguani shtesë për karakteristika të dobishme si tempomati i rregullueshëm dhe asistenca/sistemi ndihmës në trafikun e rënduar. Që tani e tutje, konsiderojini ato si standarde dhe shijoni përfitimet që sjell teknologjia inteligjente.
Teknologjia
TEKNOLOGJIA
Teknologjia
Grupi dixhital dhe ekran navigues me prekje. Është ajo ndjesi e avancuar e teknologjisë së lartë kur je i ulur në makinë.
Panele instrumentesh naviguese dixhitale 7

Panele instrumentesh naviguese dixhitale 7"

Panele instrumentesh dixhitale, me ekran LCD 7 inç, ekran dixhital me të gjitha informacionet e nevojshme.
Kontrolli i ekranit te ndjeshëm në prekje

Kontrolli i ekranit te ndjeshëm në prekje

Ekrani lundrues me prekje 10,25" me një shkallë të reduktuar reflektimi e bën të lehtë leximin, edhe në rrezet e diellit të fortë.
Apple CarPlay / Android Auto

Apple CarPlay / Android Auto

Qëndroni të lidhur gjatë lëvizjes me Apple CarPlay ose Android Auto. Sillni të gjitha funksionet e telefonit tuaj direkt në ekranin qendror me prekje të makinës suaj. 
MG iSmart
Sistemi i lidhjes MG iSMART

Një sistem rrjeti inteligjent që integron komunikimin me makinë, internet dhe përdorues. A jeni gati të lidheni me të ardhmen?

MG iSmart
Para nisjes

Para nisjes

Aplikacioni MG iSMART ju ndihmon të lokalizoni shpejt automjetin tuaj dhe të siguroheni se është i sigurt për të vozitur me prekjen e një butoni. Për më tepër, mund të përdorni telekomandën për të vendosur paraprakisht kondicionerin në një temperaturë të rehatshme para se të futeni në makinë.


Kërkoni automjetin tuaj

Përcaktoni vendndodhjen e saktë të automjetit tuaj.

MG iSMART Lite
MG iSMART
 

Dongle/çelësi  Bluetooth

Përdorni telefonin inteligjent si një dongle dhe lërini të tjerët të aktivizojnë dongle Bluetooth.

MG iSMART Lite
MG iSMART

Dijagnoza e gjendjes së automjetit

Thjesht kontrolloni statusin e automjetit tuaj dhe sigurohuni që është i sigurt përpara se të niseni.

MG iSMART Lite
MG iSMART

Planifikues i rrugës

Planifikoni udhëtimin tuaj paraprakisht dhe sinkronizoni rrugën tuaj në automjet.

MG iSMART Lite
MG iSMART

Me komandues nëpërmjet aplikacionit

Ndizni kondicionerin për të paracaktuar një temperaturë të rehatshme të brendshme.

MG iSMART

Në udhëtim

Në udhëtim

Ndërsa planifikoni itinerarin tuaj, do të merrni sinjalizime trafiku në kohë reale, udhëzime për itinerarin dhe orarin e saktë të mbërritjes. Dhe jo vetëm kaq, aplikacioni ju ofron të gjitha atraksionet që nuk dëshironi të humbisni gjatë rrugës.

Navigacion i lidhur

Merrni përditësime në kohë reale të trafikut dhe llogaritjet e sakta të rrugës dhe kohës së mbërritjes.

MG iSMART Lite
MG iSMART

*Për MG iSMART Lite disponohet vetëm navigimi jashtë linje

 

Atraksionet e internetit

Gjeni gjithçka që ia vlen të vizitoni gjatë rrugës.

MG iSMART

Vizualizimi i diapasonit dhe informacionit të stacionit të karikimit

Nuk duhet të shqetësoheni për gamën - zbuloni gamën tuaj dhe merrni informacione rreth stacioneve të furnizimit për itinerarin tuaj.

MG iSMART Lite
MG iSMART

Në udhëtim

Në udhëtim

Nuk duhet të shqetësoheni për distancën - verifikoni saktësisht se sa larg mund të udhëtoni, si dhe të dhënat në kohë reale për stacionet e furnizimit përgjatë itinerarit tuaj. Përveç kësaj, mund të përdorni navigimin, të dëgjoni muzikë live, të bëni telefonata dhe të kontrolloni automjetin tuaj në lëvizje duke përdorur kontrollin zanor, pa duar.

Muzika Amazone Prime

Hyni në llogarinë tuaj në Amazon Prime dhe dëgjoni këngët më të reja të  artistëve tuaj të preferuar.

MG iSMART
 

DAB+

Ruani stacionin e dëshiruar dhe MG iSMART do t'ju kujtojë të mos humbisni programin tuaj të preferuar.

MG iSMART Lite
MG iSMART

Hotspot

Udhëtarët mbesin pa transferim të të dhënave? Mos u shqetësoni, përdorni hotspot-in nga automjeti juaj dhe qëndroni të lidhur.

MG iSMART

Në udhëtim

Në udhëtim

Qëndroni të lidhur gajtë lëvizjes me Apple CarPlay ose Android Auto, të cilat transferojnë të gjitha funksionet e telefonit tuaj në ekranin qendror me prekje të automjetit tuaj. Dhe mos harroni të ruani radiostacionin tuaj të preferuar DAB+ në aplikacion - ai do t'ju kujtojë kur emisioni juaj i preferuar është i aktivizuar.

Parashikimi i Motit

Kontrolloni parashikimin e motit në vendndodhjen tuaj aktuale ose në destinacionin tuaj.

MG iSMART
 

Apple CarPlay dhe Android Auto

Lidhja me një smartphone është e lehtë me sistemin e integruar Apple CarPlay ose Android Auto.

MG iSMART Lite
MG iSMART

Udhëzim zanor

Shijoni kontrollin hands-free /pa duar të muzikës, navigimit, telefonit dhe automjetit.

MG iSMART Lite
MG iSMART

Me të mbërritur në destinacion

Me të mbërritur në destinacion

Nuk ju kujtohet nëse e keni mbyllur automjetin tuaj? Nuk ka problem. Mund ta zhbllokoni dhe ta kyçni duke përdorur aplikacionin, si dhe të kontrolloni nivelin e baterisë dhe distancen në mënyrë që të jeni gati për udhëtimin tuaj të ardhshëm. Ju gjithashtu mund të shihni të gjitha të dhënat rreth udhëtimit me automjetin tuaj, duke përfshirë sasinë e CO2 që keni kursyer me kalimin tërësisht në energji elektrike.

Bllokimi dhe zhbllokimi i automjetit

Nuk jeni i sigurt nëse e keni mbyllur makinën tuaj? Thjesht kyçeni ose zhbllokoni duke përdorur aplikacionin.

MG iSMART Lite
MG iSMART
 

Alarmi

Nëse ndodh ndonjë aktivitet i pazakontë, një push mesazh do t'i dërgohet automjetit.

MG iSMART

Vendos furnizimin e planifikuar

Dëshironi të përfitoni nga rryma më e lirë në mbrëmje? Mos harroni të vendosni orarin e furnizimit.

MG iSMART Lite
MG iSMART

*Për procedurën MG iSMART Lite në automjet, jo në aplikacion.

Kontrolloni gjendjen e automjetit

Para udhëtimit tuaj të ardhshëm, kontrolloni nivelin e baterisë dhe gamën.

MG iSMART Lite
MG iSMART

Performanca<span> elektrike</span>
PERFORMANCA
Performanca elektrike
 MG4 Electric me arkitekturën e re thjesht elektrike MSP (Modular Scalable Platform), e cila garanton sigurinë tuaj nëpërmjet teknologjisë më të avancuar. 

Diapazoni

MG4 mund ta bëjë të mundur udhëtimin tuaj me një diapazon të vlerësuar WLTP deri në 450 KM*. Me një sistem të avancuar të menaxhimit të baterive, kjo siguron një interval të qëndrueshëm por efikas në kushte klimaterike të ftohta.

Karikimi / mbushje e shpejtë DC Karikimi/ mbushje 3-fazore AC

Karikimi / mbushje e shpejtë DC Karikimi/ mbushje 3-fazore AC

MG4 lejon seanca karikimi të shpejtë 35-minutësh nga 10% në 80% të karikimit, me një fuqi maksimale prej 150 kW.

Është në dispozicion një opsion i karikimit 3-fazor AC me energji elektrike të kombinueshme, me karikim të vazhdueshëm gjatë natës.
Grilë aktive

Grilë aktive

AGS kontrollon dhe rregullon rrjedhën e ajrit për të përmirësuar aerodinamikën dhe performancën termike të automjetit.

Në kushte normale drejtimi, kapakët mbyllen për të reduktuar konsumin e energjisë, për të zgjeruar gamën e EV dhe për të përmirësuar komoditetin termik dhe akustik.
 

 

Performanca e baterisë

Rregullimi inovativ i baterisë në pozicionin horizontal e zvogëlon lartësinë në 110 mm, që është më e ulët se në pozicionin vertikal. Kjo krijon më shumë hapësirë të brendshme për shoferin dhe pasagjerët.

Bateri e vetme

Bateri e vetme

Dizajni inovativ i baterisë One-Pack ndryshon vetëm në lartësi. Modelet 51 kWh dhe 64 kWh arrijnë nivelet kryesore të industrisë prej 110 mm, duke shfrytëzuar plotësisht hapësirën e baterisë, ndërkohë që përmirësohet edhe shkalla e përdorimit të energjisë.
Ngrohja paraprake e baterisë

Ngrohja paraprake e baterisë

Kjo veçori e pajis makinën tuaj për të përmirësuar performancën në kushte klimaterike të ftohta. Kur duhet ta karikoni, bateria nxehet paraprakisht në mënyrë aktive për të përmirësuar efikasitetin e karikimit.

Siguria e baterisë

E testuar sipas standardeve më strikte evropiane dhe ndërkombëtare të baterive për të siguruar përdorimin e sigurt të automjetit tuaj elektrik.

 

E testuar për klima të ftohta

Testuar në kushte të vështira dimri për domenin, kohën e karikimit dhe performancën e drejtimit. Po ashtu, nuk ka patur dëmtime në terrenin malor.

Humbje zero nxehtësie

Humbje zero nxehtësie

Siguria është në vend të parë / kryesorja. Nëse ndonjë qelizë baterie humbet kontrollin termik, kjo do të thotë se çdo flakë e hapur do të përhapet shpejt. Vijek trajanja baterije.
Cikli i jetëgjatësisë së baterisë

Cikli i jetëgjatësisë së baterisë

MG4 ka rreth 1500 deri në 2000 cikle vlerësimi të ngarkimit të baterisë, duke rezultuar në jetëgjatësi jashtëzakonisht të gjatë të baterisë. Na ndiqni në mediat sociale ose vizitoni blogun e MG Life për këshilla se si të zgjasni jetëgjatësinë e baterisë.
ZSP Technology Header
SHËRBIMET
Shërbimet e nevojshme
Rritja e dobisë - qëllimi i projektimit të dizajnit MG4 Electric. Krahas prakticitetit të garantuar, bile edhe për udhëtime të gjata, MG4 Electric ju ofron një ambient komod të gjerë dhe karakteristika të shumta për udhëtimin në vazhdim.

Hapësira

Me një arkitekturë të përditësuar tërësisht elektrike dhe një distancë të gajtë midis akseve prej 2705 mm, MG4 Electric ofron një hapësirë befasuese. Gjithçka që ju nevojitet për të paketuar për udhëtimin, për detyrimet e përditshme, për çdo anëtar të familjes bën kujdes. Me dizajnin e tij elegant crossover hatchback dizajn, ju jeni gati për të shkuar më tej.

Kabinë e gjerë

Kabinë e gjerë

I përshtatshëm për një familje me pesë anëtarë, MG4 Electric mund të duket kompakt dhe i rafinuar nga jashtë, por pjesa e brendshme e gjerë e kabinës së shpejti do t'ju befasojë. Sediljet/ndenjëset e pasme të palosshme në raportin 60:40 e bëjnë përdorimin e hapësirës edhe më efikas.
Hapësira e brendshme e ruajtjes së sendeve

Hapësira e brendshme e ruajtjes së sendeve

ur hapësira është e kufizuar, shfrytëzoni sa më shumë 28 zgjidhjet e saj të zgjuara të ruajtjes së sendeve, të gjitha të dizajnuara për t'i mbajtur gjërat tuaja të rregullta.
Bagazhi me dy shtresa

Bagazhi me dy shtresa

Asgjë nuk të jep më shumë kënaqësi sesa mbajtja e sendeve me shtresa, e mirë menduar, më shumë hapësirë për bagazhe.

MG4 Electric ofron një vëllim maksimal të bagazhit prej 986 litrash.

Komoditeti

Pranverë, verë, vjeshtë apo dimër, ne sigurohemi që të ndiheni plotësisht si në shtëpinë tuaj kur hyni brenda në MG4 Electric.

Pompë nxehtësie Kondicioner

Pompë nxehtësie Kondicioner

Me një sistem ngrohjeje me pompë nxehtësie, MG4 Electric zgjeron ndjeshëm diapazonin e lëvizjes me një karikim të vetëm të MG4-ës tuaj kur moti bëhet i ftohtë.
Funksionet e ngrohjes

Funksionet e ngrohjes

Sediljet/ndenjëset e rregullueshme dhe timoni i MG4 Electric mund të ngrohen kur ju përshtatet.
Sistemi i pastrimit

Sistemi i pastrimit

Pastruesi i ajrit MG4, është instaluar për t'ju siguruar ajër të pastër dhe të freskët gjatë gjithë udhëtimit tuaj.

Prakticiteti

V2L

V2L

Me një fuqi maksimale dalëse prej 2200 W, MG4 Electric është gati të karikojë çdo pajisje të jashtme, me të gjitha prizat USB shtesë që do mund të prisnit nga kjo makinë.
Kamera 360

Kamera 360

Ky funksion ofron një kënd të gjerë për parkim të lehtë të MG4 Electric tuaj.
Karikimi me valë

Karikimi me valë

Krahas të gjitha prizave shtesë USB, kjo do të thotë që ju mund t'i karikoni pajisjet tuaja derisa jeni në lëvizje.
Kapaciteti rimorkues

Kapaciteti rimorkues

Me një kapacitet të miratuar tërheqës prej 500 kg, mund të vendosni gjithçka që ju nevojitet në një rimorkio të vogël. 
Hyrja pa çelës

Hyrja pa çelës

Hyrja pa çelës dhe startimi me buton për sigurinë, sigurinë dhe komoditetin tuaj. Qetësia mendore vjen si standard me MG4 Electric. 
MG4 MG4
Standard

MG4

 • Karikimi deri në 117 kW DC
 • Rikuperimi i energjisë në 3 nivele
 • Drejtimi me rrotat e pasme
 • Pezullim/suspension i pasmë i pavarur me 5 lidhje
 • Timoni servo DP-elektrik
 • MG Pilot me ACC/TJA/LKA/LDW
 • Panele instrumentesh dixhitale lundruese 7"
 • Ekran me prekje të ndjeshme lundruese 10"
 • Dritat automatike LED të përparme dhe të pasme
 • Hyrja pa çelës dhe nisje e thjeshtë/ lehtë

Imazhet e paraqitura këtu janë vetëm për qëllime ilustruese dhe mund të ndryshojnë nga specifikimet standarde sipas llojit. Nga fotot nuk mund të hiqet asnjë e drejtë. MG rezervon të drejtën të ndryshojë modelet, ngjyrat, specifikimet dhe pajisjet pa njoftim paraprak dhe pa detyrim për të ndryshuar automjetet tashmë në treg.

MG4 MG4
Comfort

MG4

 • Karikimi deri në 135 kW DC
 • Mbulesa aktive e grilës (AGS)
 • V2L
 • Timoni prej lëkure
 • Dritaret e pasme për privatësi
 • Disqe alumini 17"

Imazhet e paraqitura këtu janë vetëm për qëllime ilustruese dhe mund të ndryshojnë nga specifikimet standarde sipas llojit. Nga fotot nuk mund të hiqet asnjë e drejtë. MG rezervon të drejtën të ndryshojë modelet, ngjyrat, specifikimet dhe pajisjet pa njoftim paraprak dhe pa detyrim për të ndryshuar automjetet tashmë në treg.

MG4 MG4
Luxury

MG4

 • Spoiler i dyfishtë aerodinamik
 • Pompë nxehtësie
 • Sediljet e përparme me ngrohje
 • Timoni prej lëkure me ngrohje
 • Kamera 360°
 • Lundrimi në kohë reale
 • MG Pilot me BSD/RCTA/DOW
 • Bežično punjenje
 • Karikimi me valë
 • Sedilja elektrike e shoferit me rregullim në 6 drejtime
 • Karikimi i baterisë me ngrohje paraprake

Imazhet e paraqitura këtu janë vetëm për qëllime ilustruese dhe mund të ndryshojnë nga specifikimet standarde sipas llojit. Nga fotot nuk mund të hiqet asnjë e drejtë. MG rezervon të drejtën të ndryshojë modelet, ngjyrat, specifikimet dhe pajisjet pa njoftim paraprak dhe pa detyrim për të ndryshuar automjetet tashmë në treg.

Specifikimet

Version Standard Comfort Luxury
Dimensionet dhe Peshat
Gjatësia (mm) 4287 4287 4287
Gjerësia (mm) 1836 1836 1836
Lartësia (mm) 1504 1504 1504
Baza e rrotave (mm) 2705 2705 2705
Hapësira nga toka e shkarkuar/ngarkuar (mm) 150/117 150/117 150/117
Hapësira e bagazhit në bagazhin e pasmë (i shpalosur/palosur, l) 363 / 1177 363 / 1177 350 / 1165
Pesha e automjetit të zbrazur (kg) 1655 1685 1685
Masa maksimale teknikisht e lejueshme (kg) 2103 2103 2103
Pesha/masa e ngarkuar teknikisht e lejueshme në çdo aks (kg) Përpara: 935 / Pas: 1198 Përpara: 935 / Pas: 1198 Përpara: 935 / Pas: 1198
Kapaciteti tërheqës (pa frena, kg) 500 500 500
Kapaciteti tërheqës (i frenuar, kg) 500 500 500
Motori elektrik dhe bateria
Lloji PMSM PMSM PMSM
Fuqia maksimale neto (kW) 125 150 150
Çift rrotullues maksimal (Nm) 250 250 250
Madhësia bruto e baterisë (kWh) 51 64 64
Fuqia maksimale e karikuesit të integruar (6,6 kW) - -
Fuqia maksimale e karikuesit të integruar (11 kW) -
Fuqia maksimale e karikimit DC (kW) 117 135 135
Koha e karikimit DC (10~80%) 40 min 35 min 35 min
Performanca
Shpejtësia maksimale (km/h) 160 160 160
Marrja e shpejtësisë /Përshpejtimi (s, 0 ~ 100 km/h) 7,7 s 7,9 s 7,9 s
Gama e EV (km, WLTP) 350 450 435
Konsumi i energjisë (Wh/km) 170 160 166
Version Standard Comfort Luxury
Siguria
Auto hold
EPB
Sedilia e pasme ISOFIX me rripin e sipërm dhe spirancën e poshtme
TPMS
Airbag
airbag të përparmë për shoferin dhe pasagjerin
airbagë anësorë për shoferin dhe pasagjerin
Perde ajrore anesore
Ndërprerësi anësor i airbagëve të pasagjerit
MG Pilot
Kontroll adaptiv i lundrimit/tempomat (ACC)
Frenim automatik emergjent (AEB)
Kontrolli inteligjent i dritave të gjata (IHC)
Sistemi i ndihmës së shpejtësisë (SAS)
Asistencë në trafikun rrugor (TJA)
Paralajmërim për drejtimin e paqëndrueshëm të automjetit (UDW)
Paralajmërimi i nisjes nga korsia (LDW)
Ndihmë për mbajtjen e korsisë (LKA)
Mbajtja e korsisë në raste emergjente (ELK) - -
Ndihmë për ndryshimin e korsisë (LCA) - -
Monitorimi i pikave të verbëra/vdekura (BSM) - -
Paralajmërim për trafikun e pasmë tërthor (RCTA) - -
Paralajmërim për përplasje të pasme - -
Paralajmërim për hapjen e derës (DOW) - -
Dritat
Dritat LED gjatë ditës
Drita e përparme LED
Treguesi i drejtimit të përparmë i integruar në dritat e përparme -
Dizajni vertikal i sinjalit të drejtimit të përparmë LED - -
Drita e pasme LED e këndit me dritë dekorative -
Drita e pasme LED me gjerësi të plotë me dritë dekorative - -
Drita e pasme e mjegullës
Sensori automatik i dritës
Drita e frenave me montim të lartë
Asistencë gjatë parkimit
Sensor i parkimit mbrapa
Kamera 360° me pamje transparente të shasisë - -
Rripi i sigurisë
3 pika të përparme + paratensionues dhe kufizues i ngarkesës
3 sediljet/ndenjëset e pasme në 3 pika + tensionuesi
Përkujtues i rripit të përparmë dhe të pasëm të sigurimit
Version Standard Comfort Luxury
Përshtatshmëria
V2L
Prizë e përparme 12V
Drita në bagazh
Mbrojtës nga dielli - -
Mbrojtës dielli me pasqyrë -
Retrovizor /Pasqyrë e brendshme automatike kundër verbimit - -
HVAC
Pompë nxehtësie - -
Kontroll automatik i ajrit me kondicioner
Ngritje elektrike e xhamave të dritareve
Ngritja dhe ulja automatike e dritares në anën e shoferit me mbrojtje ndaj shtypjes -
Ngritja dhe ulja automatike e të gjitha dritareve - -
Të gjitha dritaret kundër pjerrësisë - -
Timoni
PU - -
Lëkurë me mikrofibër -
Timoni me ngrohje - -
Kontrollues shumëfunksional me 4 opsione rregullimi
Informacion dhe argëtim
Panel virtual prej 7 inçësh
DAB+
4 altoparlantë -
6 altoparlantë - -
1 mikrofon -
2 mikrofona - -
3 porte USB (para: 1x USB A + 1x USB C / mbrapa: 1x USB A)
Karikues me valë për celularin - -
Bluetooth
Sistemi i lidhjes MG iSMART Lite
Telekomandë
Apple Carplay/Android Auto
Sistemi i lidhjes MG iSMART
Kontrolli i zërit - -
Informacioni i trafikut në kohë reale - -
Navigimi - -
Hotspot Wifi - -
Qasja dhe nisja
MbylljE në distancë me komandues
HyrjE pa çelës
Nisja automatike (makina ndizet duke shtypur pedalin e frenimit)
Verzija Standard Comfort Luxury
Sedilja e shoferit e rregullueshme në 6 menyra
E rregullueshme elektrikisht nga ana e shoferit - -
Sedilja e pasagjerit e rregullueshme në 4 mënyra
Xhep për hartë pas sediljeve të përparme - -
Sedilje prej pëlhure -
PU + ndenjëse prej pëlhure - -
Sediljet e përparme me ngrohje - -
Sediljet e pasme të palosshme 40/60
Version Standard Comfort Luxury
Spoiler me montim të ulët -
Spojler i dyfishtë i montuar lart - -
Fshirës xhamash alotik i përparmë
Xhamat e dritareve të lyer
Privatësi e dritareve të pasme -
Mbyllës i grilës aktive -
Pasqyra të jashtme
Palosje manuale + ngrohje -
Palosje automatike + ngrohje - -
Versioni Standard Comfort Luxury
215/50 R17 95V -
205/60 R16 96H - -
Disqe alumini 17" me mbulesë/kapakë rrote dyngjyrëshe -
Disqe çeliku 16" me mbulesë të zezë - -
Komplet për riparimin e gomave
Verzija Standard Comfort Luxury
Pebble e zezë Pebble e zezë
Diamond e kuqe Diamond e kuqe -
Medal Argjend Medal Argjend -
Dover e bardhë Dover e bardhë -
Brighton e kaltër Brighton e kaltër -
Fizzy portokalli Fizzy portokalli -
Ande gri Ande gri -
Pebble e zezë + e zezë Pebble e zezë + e zezë
Diamond e kuqe me tavan/çati të zezë Diamond e kuqe me tavan/çati të zezë - -
Dover e bardhë me tavan/çati të zezë Dover e bardhë me tavan/çati të zezë - -
Brighton e kaltër me tavan/çati të zezë Brighton e kaltër me tavan/çati të zezë - -
Andes gri me tavan/çati të zezë Andes gri me tavan/çati të zezë - -
Medal argjend me tavan/çati të zezë Medal argjend me tavan/çati të zezë - -
Fizzy portokalli me tavan/çati të zezë Fizzy portokalli me tavan/çati të zezë - -
Verzija Standard Comfort Luxury
E zezë
Ngjyrë e dyfishtë (gri/e bardhë) - -

Gjej një dyqan

Dyqan i brendit
Servisi