MG ZS

MG ZS

Për stilin tuaj jetësor

10.1-inç
ekrani i ndjeshëm në prekje
360 °
kamera për parkim
Navigimi
satelitor
Çatia
panoramike
IT 7 Years Warranty 3x

Kthimi i MG sjell me vete një SUV familjar plotësisht të pajisur: MG ZS. MG ZS është një makinë elegante dhe e rehatshme, ideale për familjet e zëna që kërkojnë një vlerë të madhe për paratë pa kompromentuar prakticitetin apo stilin.

E përkryer për drejtimin në qytet, e pajisur me dy motorë benzine efikase, MG ZS është një zgjedhje e zgjuar për drejtuesit që kërkojnë hapësirë dhe komoditet të kombinuar me teknologjitë më të fundit.


Udhëtimet <span>e sigurta</span>
SIGURIA
Udhëtimet e sigurta

Pavarësisht nëse është ndërtimi i trupit ose funksionet e ndihmës në drejtimin e automjetit, MG gjithmonë vendos sigurinë në radhë të parë.

Siguria Aktive

MG ZS përfshin monitorimin e pikave të verbër dhe paralajmërimin e trafikut në anën e automjetit për të parandaluar dhe shmangur aksidentet e mundshme.

Kamera <span>parkimi 360 °</span>

Kamera parkimi 360 °

MG ZS Luxury është i pajisur me një kamerë parkimi 360 ° për t'ju dhënë një pamje të papenguar edhe në parkingjet më të ngushta.

*Në dispozicion vetëm në modelin Luxury

Konstruksioni <span>i ngurtë</span>

Konstruksioni i ngurtë

Ngurtësia përdredhëse e kornizës së makinës është 18,400 Nm, dhe konstruksioni për absorbimin e energjisë është bërë tërësisht prej çeliku me rezistencë të lartë.

 

 

Shijoni përfitimet <span>e një SUV</span>
DIZAJNI
Shijoni përfitimet e një SUV

Me dizajnin e tij superior dhe brendësinë e gjerë, MG ZS është një SUV kompakt ideal.

Një SUV i vërtetë i qytetit
Dizajn dinamik
40/60
Sedilje me palosje
448L
Hapësira e bagazhit
Dizajn <span>dinamik</span>

Dizajn dinamik

MG ZS është lehtësisht i dallueshëm në rrugë me dizajnin e tij tërheqës me logon e famshme tetë këndore, grilën me model diamanti dhe dritat LED.

Kabinë <span>e gjerë</span>

Kabinë e gjerë

Me një nga hapësirat e brendshme më të mira të pasme në klasën e tij, ku edhe pasagjerët më të mëdhenj mund të akomodohen rehat dhe me një dysheme të sheshtë të pasme, MG ZS mund të bartë gjithçka që ju nevojitet.

Kapaciteti mbresëlënës <span>i ngarkimit dhe mundësia e deponimit</span>

Kapaciteti mbresëlënës i ngarkimit dhe mundësia e deponimit

Vëllimi i bagazhit, prej 448 litrash, është i mjaftueshëm për një udhëtim në fundjavë, por duke ulur sediljet e pasme përfitoni një vëllim deri në 1166 litra, që mjafton për një udhëtim shumë më të gjatë!

Dhe të mos harrojmë kapacitetin e çatisë prej 75 kg dhe hapësirën e magazinimit brenda kabinës.

KOMFORTI
Rri si në shtëpinë tënde

Falë vëmendjes që i kushtohet detajeve brenda kabinës, MG ZS ofron rehati maksimale dhe stil superior, në mënyrë që çdo udhëtim familjar të shoqërohet me një ndjenjë të ngasjes superiore.

1,19m²
Çati panoramike
Ekran me prekje me ngjyra 10,1 inç
Apple CarPlay dhe Android Auto
Rri si në shtëpinë <span>tënde</span>
Çati panoramike

Çati panoramike

MG ZS Luxury ka një çati të madhe panoramike që mund të hapet dhe që ju lejon të shijoni udhëtimin në dritë dhe ajër të pastër.

*E disponueshme vetëm në Luxury 1.0T me transmision manual.

1,19 m² 
Çati panoramike

Sistemi për informim dhe argëtim

Sistemi për informim dhe argëtim

istemi është i pajisur me një ekran me prekje me ngjyra 10,1 inç me aplikacione Apple CarPlay dhe Android Auto që lejon integrim të përsosur me teknologjitë në dispozicion.  Audio sistemi Surround me gjashtë altoparlantë, funksioni i hyrjes pa çelës dhe navigimi satelitor rrisin më tej nivelin e teknologjisë që gjendet në këtë SUV të familjes suaj.

Ekran me prekje me ngjyra 10,1 inç
Apple CarPlay dhe Android Auto

Materiale të buta

Materiale të buta

Me materiale të papërshkrueshme të buta dhe tegela dekorative, MG ZS ofron pëmbyllje të nivelit të lartë me një çmim të përballueshëm.

Sistemi i pastrimit të ajrit

Sistemi i pastrimit të ajrit

MG ZS është i pajisur me një kondicioner me një filtër grimcash 2.5 që jep ajër të freskët dhe të shëndetshëm brenda SUV-së, duke ruajtur një indeks të lartë të cilësisë së ajrit (AQI).

Paneli i <span>kontrollit dixhital</span>
TEKNOLOGJIA
Paneli i kontrollit dixhital

Plotësisht dixhitale për një përvojë të lehtë ngasje dhe ndërveprim inteligjent.

ZSP Technology 1 Slider 1
ZSP Technology 1 Slider 2

Apple CarPlay dhe Android Auto

Apple CarPlay dhe Android Auto janë në dispozicion si standarde në të gjitha modelet MG ZS për të qëndruar të lidhur me pajisjet dhe aplikacionet tuaja gjatë gjithë kohës.

Ekran digjital <span>i informacionit të shoferit</span>

Ekran digjital i informacionit të shoferit

I projektuar me stil dhe thjeshtësi, pulti MG ZS Exclusive ka një shfaqje të qartë të informacionit të plotë digjital.

MG ZS MG ZS
Standard

MG ZS

 • Ekran me prekje me ngjyra 10,1 inç
 • Apple CarPlay
 • Android Auto
 • Funksioni i hyrjes pa çelës me ndezjen e motorit me butona (vetëm motori 1.0T)
 • Sistemi audio me 4 altoparlantë
 • Bluetooth
 • Pëlhurë me model pepita
 • Sedilja e shoferit e rregullueshme në 6 pozicione

*Versioni përfundimtar i nënshtrohet të dhënave të miratimit të tipit.

Fotot e paraqitura këtu janë vetëm për ilustrim dhe mund të ndryshojnë nga specifikimet standarde për çdo lloj automjeti. Asnjë e drejtë nuk mund të ushtrohet në bazë të fotove. MG rezervon të drejtën të ndryshojë modelet, ngjyrat, specifikimet dhe pajisjet pa njoftim paraprak dhe pa detyrimin për të përshtatur makinat që janë tashmë në treg.

MG ZS MG ZS
Comfort

MG ZS

 • Sistemi audio me 6 altoparlantë me efekte zanore 3D
 • iGo In-Car navigacion
 • Rripa alumini 17" Diamond Cut - 215/55 R17
 • Dritat e përparme të mjegullës
 • Ekran digjital me informacione për shoferin
 • Sensori i shiut
 • Pëlhurë lëkure artificiale me qepje të kundërta
 • Sedilja e shoferit e rregullueshme elektrike në 6 pozicione

*Versioni përfundimtar i nënshtrohet të dhënave të miratimit të tipit.

Fotot e paraqitura këtu janë vetëm për ilustrim dhe mund të ndryshojnë nga specifikimet standarde për çdo lloj automjeti. Asnjë e drejtë nuk mund të ushtrohet në bazë të fotove. MG rezervon të drejtën të ndryshojë modelet, ngjyrat, specifikimet dhe pajisjet pa njoftim paraprak dhe pa detyrimin për të përshtatur makinat që janë tashmë në treg.

MG ZS MG ZS
Luxury

MG ZS

 • Kamera parkimi 360 °
 • Navigacion satelitor
 • Ekran digjital me informacione për shoferin
 • Çati panoramike (vetëm për 1.0T me transmision manual)
 • Sistemi audio me 6 altoparlantë me efekte zanore 3D
 • Sediljet e përparme me ngrohje
 • Sedilje lëkure me qepje kontrast
 • Sedilja e shoferit e rregullueshme elektrike në 6 pozicione

*Versioni përfundimtar i nënshtrohet të dhënave të miratimit të tipit.

Fotot e paraqitura këtu janë vetëm për ilustrim dhe mund të ndryshojnë nga specifikimet standarde për çdo lloj automjeti. Asnjë e drejtë nuk mund të ushtrohet në bazë të fotove. MG rezervon të drejtën të ndryshojë modelet, ngjyrat, specifikimet dhe pajisjet pa njoftim paraprak dhe pa detyrimin për të përshtatur makinat që janë tashmë në treg.

Specifikimet

Version MG ZS Standard XCT 1.5 MG ZS Comfort XCL 1.5 MG ZS Luxury XCLE 1.0 MG ZS Luxury XCLE 1.0 A/T
Transferimi Transmision manual me 5 shpejtësi Transmision manual me 5 shpejtësi Transmision manual me 6 shpejtësi Transmision automatik me 6 shpejtësi
Gjatësia (mm) 4323 4323 4323 4323
Gjerësia, me pasqyra (mm) 2048 2048 2048 2048
Gjerësia, pa pasqyra (mm) 1809 1809 1809 1809
Lartësia, me shina gjatësore të çatisë (mm) 1653 1653 1653 1653
Lartësia, pa shina gjatësore të çatisë (mm) 1620 1620 1620 1620
Baza e rrotave (mm) 2580 2580 2580 2580
Pesha pa ngarkesë (kg) 1231 1239 1259 1264
Masa maksimale e ngarkuar teknikisht e lejueshme (kg) 1695 1695 1722 1730
Fuqia maksimale (HP) 106 @ 6,000 t / m 106 @ 6,000 t / m 111 @ 5,200 t / m 111 @ 5,200 t / m
Çift rrotullues maksimal (Nm) 141 @ 4500 t / m 141 @ 4500 t / m 160 @ 1,800-4,700 t / m 160 @ 1,800-4,700 t / m
Shpejtësia maksimale (km/h) 175 175 180 180
Përshpejtimi (0~100 km/h) 10.9 s 10.9 s 11.2 s 11.2 s
CO2: WLTP e kombinuar (g/km) 6.6 6.6 6.6 7.2
Ndarja e bagazhit (l) 149 149 149 163
Konsumi i karburantit
WLTP e kombinuar, l/100 km 6.6 7.2 6.6 6.6
Version Standard Comfort Luxury
Zbulimi i këndit të vdekur - -
ABS dhe EBD
Sistemi i sediljeve të pasme ISOFIX (x2)
Airbag anash të përparmë
Airbag të përparmë për shoferin dhe pasagjerin e përparmë
Çelësi i çaktivizimit të airbag-it të pasagjerit
Perde ajrore anësore
Sistemi aktiv i mbrojtjes nga rrokullisja
Sistemi i monitorimit të presionit të gomave (TPMS)
ESP
Ndihmë në lëvizjen përpjetë
Ndihma e frenimit emergjent (EBA)
Paralajmërim për rripin e sigurimit të shoferit
Paralajmërim për përdorimin e rripave të sigurimit për sediljet e përparme dhe të pasme
Rripin e sigurimit të përparmë (3 pika me paratensionues dhe kufizues të ngarkesës)
Rripat e sigurimit të përparmë të rregullueshëm në lartësi
Alarmi dhe imobilizatori i motorit
Version Standard Comfort Luxury
Fenerët LED me dy funksione
Dritat LED gjatë ditës
Fenerët automatikë
Dritat e përparme të mjegullës -
3. Drita e frenave LED
dritat e shtëpisë „Follow me home”
Binarët gjatësor të çatisë, argjend
Sensorët e parkimit të pasmë
Pasqyra të jashtme të rregullueshme, elektrike, me palosje, me ngrohje, ngjyra e makinës
Fshirës Aero para dhe mbrapa
Version Standard Comfort Luxury
Rrota aliazhi me prerje diamanti prej 17 "215/55 R17 Style 1 - -
Rrota aliazh me 17 diamanti 215/55 R17Style 2 -
Kompleti i riparimit të gomave
Version Standard Comfort Luxury
Pëlhurë me model pepita - -
Lëkurë artificiale me qepje të kundërta -
Sedilja e shoferit e rregullueshme në 6 pozicione -
Sedilja e shoferit e rregullueshme elektrike me 6 pozicione - -
Sedilja e pasagjerit me rregullim elektrik ne 4 pozicione
Sediljet e përparme me ngrohje - -
Xhepa për sende në pjesën e pasme të sediljeve të përparme
Sediljet e pasme me palosje në një raport 60/40
3 mbështetëse koke për sediljet e pasme
Version Standard Comfort Luxury
Sistemi i kondicionimit
Mbyllje qendrore në distancë
Hyni në automjet pa çelës me butonin e ndezjes së motorit - -
Ekran dixhital i informacionit të shoferit -
Bllokim automatik i derës gjatë vozitjes
Fshirës automatikë -
Prizë 12 V
Kontrolli i lundrimit me kufizues shpejtësie
Timoni prej lëkure
Frena elektrik parkimi me funksion Auto-Hold - - A/T
Xhama elektrik para dhe mbrapa me kontrolle nga ana e shoferit
Çati panoramike - - M/T
Version Standard Comfort Luxury
Sistemi audio me 4 altoparlantë - -
Sistemi audio me 6 altoparlantë me efekte zanore 3D -
Radio dhe AUX / USB, MP3
Ekran me prekje me ngjyra 10,1 inç
Radio DAB
Navigacion satelitor -
Apple CarPlay™
Android Auto™
Kamera parkimi 360 ° - -
Funksioni i karikimit të telefonit celular USB
Bluetooth
Kompjuter portativ
Version Standard Comfort Luxury
Bojë metalike Dover White Bojë metalike Dover White
Ngjyrë metalike Pebble Black Ngjyrë metalike Pebble Black
Bojë metalike Como Blue Bojë metalike Como Blue
Ngjyrë metalike Monument Silver Ngjyrë metalike Monument Silver
Bojë metalike Hoxton Orange Bojë metalike Hoxton Orange
Bojë tre shtresa Dynamic Red Bojë tre shtresa Dynamic Red
• pa pagesë shtesë / ◦ Opsion me shtesë

Gjej një dyqan

Dyqan i brendit
Servisi