MG ZS EV

440 km
Gama WLTP
3,6 s
Deri 0-50km/h
MG iSMART
Sistemi i lidhjes
MG Pilot
Asistent në rrugë/lëvizje
IT 7 Years Warranty 3x

Ne kemi modernizuar modelin tonë më të shitur dhe po prezantojmë një MG ZS EV krejtësisht të ri: një SUV i rehatshëm, inteligjent, 100% elektrik për familjen. Me një dizajn të ri dhe gamë më të gjerë, MG ZS EV tërësisht i ri është i përsosur për vozitje në qytet dhe udhëtime në fundjavë pa kompromentuar prakticitetin apo stilin.

Me një zgjedhje midis dy baterive, MG ZS EV tërësisht i ri është gati për aventurën tuaj të ardhshme urbane.

GAMA
Eksplorimi i shtigjeve të reja

MG ZS EV krejt i ri tani ofron një distancë deri në 440 km, kështu që ju mund të vozitni më gjatë pa e karikuar/mbushur.

440 km
Gama WLTP
40 min
Mbushje e shpejtë deri në 80%
Përmirësim i densitetit të baterisë me 34%
Një paketë e madhe e qelizave të baterisë në module
GAMA
Udhëtim <span>më i gjatë</span>

Udhëtim më i gjatë

Pavarësisht nëse është një udhëtim i përditshëm ose një udhëtim në fundjavë, me modelin MG ZS EV krejtësisht të ri ju mund të shkoni në udhëtime më të gjata duke zgjedhur një bateri me diapazon veprimi WLTP prej 320 km ose 440 km.
Karikim/mbushje <span>më e shpejtë</span>

Karikim/mbushje më e shpejtë

Një bateri më të madhe e karikoni më shpejt. Me karikim trefazor 11 kW AC, mund të zgjoheni çdo mëngjes me bateri të mbushur plot, nëse përdorni karikim gjatë natës në shtëpi. Me një fuqi karikimi të shpejtë deri në 92 kW, mund të arrini 80% të kapacitetit të baterisë në 40 minuta.
Një paketë e madhe <span>e qelizave të baterisë në module</span>

Një paketë e madhe e qelizave të baterisë në module

Të gjitha automjetet e reja MG ZS EV përdorin një zgjidhje me paketë të madhe të qelizave të baterisë që rrit densitetin e baterisë sipas vëllimit si dhe densitetin e baterisë në raport me peshën, duke ju dhënë një gamë më të gjerë.
PERFORMANSA
Motor elektrik me efikasitet të lartë
Motori elektrik shumë efikas dhe rregullimi i mënyrës së drejtimit të automjetit e bëjnë MG ZS EV një SUV urban dinamik.
Motor elektrik <span>me efikasitet të lartë</span>

Motor elektrik me efikasitet të lartë

Motori vjen me teknologjinë e derdhjes me presion të ulët, duke reduktuar peshën dhe nivelet e zhurmës dhe dridhjeve. Falë mbështjelljes në parimin e fijeve, motori ka rreth 1% më shumë efikasitet dhe 10-15% më shumë moment rrotullimi dhe fuqi sesa motorët elektrikë konvencionalë.
Sistemi inteligjent <span>i menaxhimit të temperaturës</span>

Sistemi inteligjent i menaxhimit të temperaturës

I pajisur me ftohje të rrjedhshme dhe një sistem me ngrohjeje paraprake të lëngshme, MG ZS EV garanton gjithmonë temperaturën ideale të baterisë.
Tre <span>mënyra drejtimi</span>

Tre mënyra drejtimi

Nga lëvizja në qytet te udhëtimet në fshat, ju mund të zgjidhni midis modaliteteve Eco, Normal dhe Sport, duke lejuar që automjeti të përshtatet plotësisht me nevojat tuaja të lëvizjes me automjet.
Udhëtim <span>i sigurt</span>
SIGURIA
Udhëtim i sigurt

MG e vendos gjithmonë sigurinë si përparësinë e saj kryesore, pavarësisht nëse është fjala për konstruksionin e karrocerisë apo baterisë, së bashku me veçorinë MG Pilot dhe masa të tjera sigurie.

Siguria <span>e baterisë</span>

Siguria e baterisë

E gjithë paketa e baterisë i është nënshtruar testeve të rrepta të sigurisë. Pas goditjeve të ndryshme nga çdo kënd, paketa do të ndërpresë tensionin e lartë në milisekonda, gjë që garanton sigurinë e baterisë dhe parandalon rrezikun e zjarrit.
Strukturë <span>e fortë</span>

Strukturë e fortë

Forca e trupit të karrocerisë së automjetit është 25.000 Nm, me një kafaz të projektuar me kujdes për absorbimin e energjisë, prej çeliku me rezistencë të lartë.
Siguria  <span>pasive</span>

Siguria pasive

Me një strukturë karrocerie solide dhe 6 airbag, shoferi dhe pasagjerët janë të mbrojtur maksimalisht nga aksidentet.
Më shumë <span>kamera</span>

Më shumë kamera

Më tepër sensorë dhe kamera, të cilat mbulojnë një zonë më të gjerë se sa është e dukshme, garantojnë sigurinë e njerëzve, brenda dhe jashtë automjetit.
 

 

MG Pilot
Siguria aktive

MG Pilot me funksione drejtimi pjesërisht autonome L2 mundëson ngarje të sigurt dhe komode.

Pamje <span>inteligjente</span>
DIZAJNI
Pamje inteligjente

MG ZS EV tërësisht i ri e çon SUV-in tuaj kompakt të përditshëm në nivelin tjetër me dizajnin e tij elektrik inteligjent.

SUV urban
Dizajn inteligjent elektrik
Pjesa e përparme pa grilë
Dizajn inteligjent elektrik
Dizajni <span>dinamik inteligjent</span>

Dizajni dinamik inteligjent

Me dizajnin e tij inteligjent elektrik, duke përfshirë pjesën e përparme pa grilë, dritat e mprehta LED, rrotat e aliazhit 17-inç me mbulesat e boshtit qendror dhe një pamje "të gjallë", MG ZS EV tërësisht i ri lindi për të tërhequr vëmendjen.

Drita të përparme LED "Silverstone"

Drita LED me 21 njësi përfshin funksionin e mirëseardhjes, sensorin për errësirën dhe një sistem inteligjent kontrolli të rrezeve të gjata.

Dritat e pasme LED "Phantom"

Me 8 njësi dritash të pasme LED, formohet një shirit i mprehtë drite, si një fantazmë gjatë natës.
KOMFORTI
Ndjesia si në shtepi

MG ZS EV tërësisht i ri ofron një interier komod dhe të ndritshëm.

Fibrat e karbonit
Panel elegant armature
1,19 m²
Tavan i hapur panoramik
Ajër i pastër
Sistemi për filtrimin e ajrit
Ndjesia si <span>në shtepi</span>
Kabinë <span>e gjerë</span>

Kabinë e gjerë

Me një nga hapësirat më të mira për kokën në pjesën e pasme në klasën e tij, një dysheme të sheshtë të pasme dhe dimensione të gjera të karrocerisë, MG ZS EV është më se i aftë të transportojë të gjitha gjërat tuaja kryesore/të rëndësishme.
Material <span>i butë</span>

Material i butë

Me materiale jashtëzakonisht të buta, një pult armature në stilin e fibrave të karbonit dhe qepje të ndërlikuara, MG ZS EV ofron një mjedis vozitjeje/udhëtimi të mrekullueshëm, të rehatshëm dhe të dizajnuar.
Tavan i hapur <span>panoramik</span>

Tavan i hapur panoramik

MG ZS EV është një nga modelet e para në këtë segment që është pajisur me këtë funksion. Tavani panoramik ju lejon të shijoni drejtimin me komoditetin shtesë të dritës së diellit dhe ajrit të pastër.
Sistemi për <span>filtrimin e ajrit</span>

Sistemi për filtrimin e ajrit

Kondicioneri automatik MG ZS EV është i pajisur me një filtër PM2.5, i cili siguron ajër të freskët dhe të shëndetshëm brenda kabinës së SUV-it tuaj, duke ruajtur një indeks të shëndetshëm të cilësisë së ajrit (AQI). Përfshihet gjithashtu një ventilator për pasagjerët e pasëm.
Porta/fole <span>shtesë për USB</span>

Porta/fole shtesë për USB

Ky model është i pajisur me 3 porte USB Type A dhe 2 porte USB Type C, në mënyrë që të gjithë të mund të karikojnë pa problem telefonin e tyre në të njëjtën kohë.
Kabinë <span>e digjitalizuar</span>
TEKNOLOGJIA
Kabinë e digjitalizuar

Paneli plotësisht dixhital sjell inteligjencën në jetën e përditshme.

Ekran me prekje <span>10,1 inç</span>

Ekran me prekje 10,1 inç

Dizajni i ekranit me prekje lundruese 10,1 inç me reflektim të reduktuar e bën të lehtë leximin, edhe në rrezet e diellit të fortë.
Klaster dixhital lundrues <span>7 inç</span>

Klaster dixhital lundrues 7 inç

Cluster dixhital, me një ekran të plotë LCD 7" me të gjitha informacionet e nevojshme.
Karikues <span>me valë</span>

Karikues me valë

Mbusheni telefonin tuaj inteligjent gjatë udhëtimit.
MG ISMART
Krejtësisht i ri sistemi i lidhjes MG iSMART

Një sistem rrjeti inteligjent që kombinon komunikimin e automjeteve, internetit dhe përdoruesit. Gati për t'u lidhur me të ardhmen?

MG ISMART
Para <span>nisjes</span>

Para nisjes

Aplikacioni MG iSMART ju ndihmon të gjeni shpejt automjetin tuaj dhe të verifikoni se është i sigurt për tu nisur me prekjen e butonit. Përveç kësaj, mund të përdorni komanduesin për të ndezuur paraprakisht kondicionerin në një temperaturë të përshtatshme përpara se të hyni në makinë.

Kërkoni automjetin tuaj

Përcaktoni vendndodhjen e saktë të automjetit tuaj.

MG iSMART Lite
MG iSMART
 

Dongle/çelësi  Bluetooth

Përdorni telefonin tuaj inteligjent si çelës dhe mundësojini të tjerëve të aktivizojnë dongle Bluetooth.

MG iSMART Lite
MG iSMART

Diagnoza e gjendjes së automjetit

Thjesht kontrolloni gjendjen e makinës suaj dhe sigurohuni që është e sigurt përpara se të niseni për rrugë.

MG iSMART Lite
MG iSMART

Planifikues i itinerarit

Planifikoni udhëtimin tuaj paraprakisht dhe sinkronizoni rrugën në automjet.

MG iSMART Lite
MG iSMART

Me komandues nëpërmjet aplikacionit

Ndizni kondicionerin për të siguruar paraprakisht një temperaturë të këndshme të brendshme.

MG iSMART

Në udhëtim

Në udhëtim

Ndërsa planifikoni itinerarin tuaj, do të merrni sinjalizime trafiku në kohë reale, udhëzime për itinerarin dhe orarin e saktë të mbërritjes. Dhe jo vetëm kaq, aplikacioni ju ofron të gjitha atraksionet që nuk dëshironi të humbisni gjatë rrugës.

Navigacion i lidhur

Merrni përditësime në kohë reale të trafikut dhe llogaritjet e sakta të rrugës dhe kohës së mbërritjes.

MG iSMART Lite
MG iSMART

*Për MG iSMART Lite disponohet vetëm navigimi jashtë linje

 

Atraksionet e internetit

Gjeni gjithçka që ia vlen të vizitoni gjatë rrugës.

MG iSMART

Vizualizimi i diapazonit dhe informacioni i stacionit të karikimit

Nuk duhet të shqetësoheni për gamën - zbuloni gamën tuaj dhe merrni informacione rreth stacioneve të furnizimit për itinerarin tuaj.

MG iSMART Lite
MG iSMART

Në udhëtim

Në udhëtim

Nuk duhet të shqetësoheni për distancën - verifikoni saktësisht se sa larg mund të udhëtoni, si dhe të dhënat në kohë reale për stacionet e furnizimit përgjatë itinerarit tuaj. Përveç kësaj, mund të përdorni navigimin, të dëgjoni muzikë live, të bëni telefonata dhe të kontrolloni automjetin tuaj në lëvizje duke përdorur kontrollin zanor, pa duar.

Muzika Amazon Prime

Hyni në llogarinë tuaj në Amazon Prime dhe dëgjoni këngët më të reja të  artistëve tuaj të preferuar.

MG iSMART
 

DAB+

Ruani stacionin e dëshiruar dhe MG iSMART do t'ju kujtojë të mos humbisni programin tuaj të preferuar.

MG iSMART Lite
MG iSMART

Hotspot

Udhëtarët mbesin pa transferim të të dhënave? Mos u shqetësoni, përdorni hotspot-in nga automjeti juaj dhe qëndroni të lidhur.

MG iSMART

Në udhëtim

Në udhëtim

Qëndroni të lidhur gajtë lëvizjes me Apple CarPlay ose Android Auto, të cilat transferojnë të gjitha funksionet e telefonit tuaj në ekranin qendror me prekje të automjetit tuaj. Dhe mos harroni të ruani radiostacionin tuaj të preferuar DAB+ në aplikacion - ai do t'ju kujtojë kur emisioni juaj i preferuar është i aktivizuar.

Parashikimi i Motit

Kontrolloni parashikimin e motit në vendndodhjen tuaj aktuale ose në destinacionin tuaj.

MG iSMART
 

Apple CarPlay dhe Android Auto

Lidhja me një smartphone është e lehtë me sistemin e integruar Apple CarPlay ose Android Auto.

MG iSMART Lite
MG iSMART

Udhëzim zanor

Shijoni kontrollin hands-free /pa duar të muzikës, navigimit, telefonit dhe automjetit.

MG iSMART Lite
MG iSMART

Me të mbërritur <span>në destinacion</span>

Me të mbërritur në destinacion

Nuk ju kujtohet nëse e keni mbyllur automjetin tuaj? Nuk ka problem. Mund ta zhbllokoni dhe ta kyçni duke përdorur aplikacionin, si dhe të kontrolloni nivelin e baterisë dhe distancen në mënyrë që të jeni gati për udhëtimin tuaj të ardhshëm. Ju gjithashtu mund të shihni të gjitha të dhënat rreth udhëtimit me automjetin tuaj, duke përfshirë sasinë e CO2 që keni kursyer me kalimin tërësisht në energji elektrike.

Bllokimi dhe zhbllokimi i automjetit

Nuk jeni i sigurt nëse e keni mbyllur makinën tuaj? Thjesht kyçeni ose zhbllokoni duke përdorur aplikacionin.

MG iSMART Lite
MG iSMART
 

Alarmi

Nëse ndodh ndonjë aktivitet i pazakontë, një push mesazh do t'i dërgohet automjetit.

MG iSMART

Vendos furnizimin e planifikuar*

Dëshironi të përfitoni nga rryma më e lirë në mbrëmje? Mos harroni të vendosni orarin e furnizimit.

MG iSMART Lite
MG iSMART

Kontrolloni gjendjen e automjetit

Para udhëtimit tuaj të ardhshëm, kontrolloni nivelin e baterisë dhe gamën.

MG iSMART Lite
MG iSMART

ZSP Technology Header
Përdorueshmëria
Më shumë se i zgjuar
Me prakticitetin e tij të pakompromis, MG ZS EV tërësisht i ri ofron transport të gjithanshëm të të gjitha elementeve thelbësore për aventurën tuaj urbane.
Kapaciteti i tërheqjes <span>500 kg</span>

Kapaciteti i tërheqjes 500 kg

MG ZS EV tërësisht i ri me një kapacitet tërheqës të miratuar prej 500 kg, kështu që ju mund të transportoni gjithçka që ju nevojitet.
Kapacitet mbresëlënës <span>mbajtës dhe hapësirë magazinimi</span>

Kapacitet mbresëlënës mbajtës dhe hapësirë magazinimi

Bagazhi prej 448 litrash është mjaft i madh për udhëtimet e fundjavës dhe me ndenjëset e pasme të palosura ofron deri në 1166 litra hapësirë.

Për të mos përmendur kapacitetin e ngarkesës mbi automjet prej 75 kg dhe hapësirat e veçanta të magazinimit brenda kabinës.
Hapësira e brendshme <span>për vendosjen e sendeve</span>

Hapësira e brendshme për vendosjen e sendeve

Ka edhe më shumë hapësirë magazinimi pranë shoferit dhe pasagjerëve.
Teknologjia V2L <span>(Vehicle to Load)</span>

Teknologjia V2L (Vehicle to Load)

Me funksionin V2L (vehicle-to-load), MG ZS EV mund të jetë burimi juaj i energjisë gjatë aktiviteteve brenda dhe jashtë automjetit, duke mundësuar furnizimin e çdo pajisjeje elektrike me fuqi deri në 2200 W.
MG ZS EV MG ZS EV
Comfort

MG ZS EV

  • Disqe aliazh 17 inç me mbulesa/kapakë
  • Drita LED e përparme dhe e pasme
  • MG iSMART Lite me navigim / duke u lidhur me një telefon inteligjent/APP
  • Furnizimi AC deri në 6.6 kW
  • Furnizimi 3-fazor AC 11 kW*
  • Kamera për lëvizje nga ana e pasme
  • Sediljet e përparme me ngrohje
  • MG Pilot
  • Ekrani lundrues me prekje 10,1 inç

* Versioni përfundimtar i nënshtrohet homologimit të automjetit.

Imazhet e paraqitura këtu shërbejnë vetëm për qëllime ilustrimi dhe mund të ndryshojnë nga specifikimet standarde në varësi të modelit. Nuk është e mundur të ushtrosh asnjë të drejtë në bazë të fotove. MG rezervon të drejtën për të ndryshuar modelet, ngjyrat, specifikimet dhe pajisjet pa njoftim paraprak dhe pa detyrimin për të ndërruar automjetet që janë tashmë në treg.

Specifikimet

Version Comfort Gama Standarte Comfort Gama e gjatë
Dimensionet dhe pesha
Gjatësia (mm) 4323 4323
Gjerësia (mm) 1809 1809
Lartësia (mm) 1649 1649
Distanca midis akseve (mm) 2581 2581
Distanca /Hapësira nga toka (mm) 161 161
Hapësira e bagazhit të pasmë (sedilje e shpalosur/sedilje e palosur, I) 448/1166 448/1166
Pesha e automjetit të zbrazur/bosh (kg) 1570 1620
Masa maksimale teknikisht e lejueshme e ngarkesës së automjetit (kg) 2060 2070
Masa e ngarkuar teknikisht e lejueshme në çdo aks (kg) 1045/1080 1045/1080
Kapaciteti tërheqës (pa frena, kg) 500 500
Kapaciteti tërheqës (me frena, kg) 500 500
Motori elektrik dhe bateria
Tipi PMS-motor PMS-motor
Fuqia maksimale (kW) 130 115
Shpejtësia maksimale e momentit (Nm) 280 280
Karikues/mbushës i integruar 6.6kW
Karikues/mbushës i integruar 11kW -
Koha e furnizmit rrymë elektrike alternative (30~80%) ~30min ~30min
Koha e furnizmit rrymë elektrike alternative (5~80%) ~40min ~40min
Performanca
Shpejtësia maksimale (km/h) 175 175
Marrja e shpejtësisë /Përshpejtimi (0~50km/h) 3.6s 3.6s
Marrja e shpejtësisë (0~100km/h) 8.6s 8.6s
EV gama/diapazoni (km, WLTP) 320 440
Konsumimi i energjisë (Wh/km) 173 178
Version Comfort
Siguria
Alarmi
Imobilzatori
Sistemi i thirrjeve emergjente (E-CALL)
ESP
EBA
Ndihmë gjatë lëvizjes në të përpjetë
ESS
HDC
Parkim automatik
EPB
Bllokuesi i sigurise ne deren e pasme
Sistemi ISOFIKS për vendosjen e sediljes për fëmijë (2x)
Sensor shiu -
TPMS direkt
Jastëkët e ajrit/airbagë
Airbagët e përparmë për shoferin dhe pasagjerin
Airbagët anësor për shoferin dhe pasagjerin
Perde ajrore anesore për shoferin dhe pasagjerin
Ndërprerës për airbag-un anësor të pasagjerit
Sistemi i asistencës
Kontrolli adaptiv i lundrimit (ACC)
Kontrolli inteligjent i dritës (IHC)
Sistemi i kontrollit të shpejtësisë (SAS)
Paralajmërim për përplasje përpara (FCW)
Sistemi automatik i frenimit emergjent (AEB)
Paralajmërim për nisjen nga korsia (LDW)
Asistencë gjatë drejtimit të automjetit në bllokime trafiku (TJA)
Njohja e shenjave të trafikut (TSR)
Asistenca për mbajtjen e korsive (LKA)
Paralajmërim për ndryshim korsi (LCW)
Sistemi i mbajtjes së korsisë (ELK)
Sistemi i zbulimit të pikave të verbra (BSM) -
Sistemi i paralajmërimit të përplasjes nga ana e pasme (RTA) -
Dritat
Dritat LED gjatë ditës
Fenerët LED
Dritat e pasme LED
Dritat e pasme të mjegullës
Sensor për muzg
Dritat stop/të ndalimit të vendosura lart
Asistencë gjatë parkimit
Sensor i parkimit mbrapa
Kamera e pasme e parkimit
Kamera 360° me pamje transparente të shasisë -
Rripi i sigurisë në automjet
3 pika të përparme + paratensionues dhe kufizues i ngarkesës
2 pika të përparme + paratensionues dhe kufizues i ngarkesës
Përkujtues i rripit të përparmë dhe të pasëm të sigurimit
Version Comfort
Mbajtës gjatësor mbi tavan
Spojler
Fshirës xhamash alotik i përparmë
Fshirës xhami i pasmë
Xhama të errët
Retrovizorë /Pasqyrat e jashtme
Ngrohje
Me indikatorë drejtimi
Palosje automatike
Në ngjyrën e trupit/karrocerisë
Dorezat e dyerve
Në ngjyren e karrocerisë
Pjesërisht i kromuar
Version Comfort
Prizë 12 V
Kapaku i bagazhit
Drita ne bagazh
Kufizues i shpejtësisë
Levë marshi/ingranazhesh
Doreza të kromuara
Mbrojtje nga dielli me pasqyrë
Funksioni i dritave të brendshme
Pasqyrë e brendshme me zbehje manuale
Tavanë diellore me sistem kundër ngjeshjes/pinch -
Tavanë panoramike -
Teknologjia V2L (Vehicle to Load) shkarkimi
Kondicioner
Kontrolli i ajrit të kondicionuar
Hapjet/grilat e ventilimit në pjesën e pasme
Kondicioner me PM2.5/pastrim i polenit
Ngritja e dritares
Ngritje elektrike
Ngritja dhe ulja automatike e dritares nga ana e shoferit
Me sistem kundër ngjeshjes/pinch
Timoni
Lekure
Multifunksional
Rregullimi ne 2 drejtime
Modaliteti i drejtimit/vozitjes
Zgjedhja e mënyrës së drejtimit
Sistemi i rigjenerimit të energjisë kinetike (KERS)
Infoargëtuese
Grupi virtual 7"
Ekran me prekje 10.1"
DAB+
Altoparlantë 4
Efekt zanor 3D -
2 mikrofona
5 porte USB (duke përfshirë 2 porte të tipit C)
Karikues/mbushës telefoni me valë -
Bluetooth
Sistemi i lidhjes MG iSMART Lite
Me komandues
Navigacion
Furnizim i planifikuar
Apple Carplay/Android Auto
Sistemi i lidhjes MG iSMART
Komanduesi -
Udhëzime zanore -
Parashikimi i Motit -
Navigimi i trafikut në kohë reale me planifikimin e gamës -
Sinkronizimi i udhëtimit dhe agjendës -
Streaming/Transmetim muzike Amazon -
Mbyllje qendrore
Mbyllja me komandues
Hyrja pa çelës
Nisja e motorit duke përdorur butonin
Version Comfort
Sedilja e shoferit e rregullueshme në 6 drejtime
Sedilja e pasagjerit e rregullueshme në 4 drejtime
E rregullueshme elektrike nga ana e shoferit -
Sedilja e pasagjerit e rregullueshme me dorë
Xhepi i hartës pas sediljeve të përparme -
Sedilje prej pëlhure
Sedilje PU+ PVC -
Sediljet e përparme me ngrohje
Sediljet e pasme me mbështetëse qendrore për krahë dhe mbajtëse kupash -
40/60 sediljet e pasme të palosshme
Version Comfort Luxury
Disqe alumini me kapakë 17"
Komplet për riparimin e gomave
Version Comfort Gama Standarte Comfort Gama e gjatë
Furnizuesi i shtëpisë Tip 2 Mënyra 2
Tip 2 Mënyra 3 Kabell për furnizim/mbushje
Version Comfort
Ngjyrë Dover White e thjeshtë Ngjyrë Dover White e thjeshtë
Ngjyrë Pebble Black Metalik Ngjyrë Pebble Black Metalik
Ngjyrë Diamond Red Metalik Ngjyrë Diamond Red Metalik
Ngjyrë Como Blue Metalik Ngjyrë Como Blue Metalik
Ngjyrë Cosmic Silver Metalik Ngjyrë Cosmic Silver Metalik
Version Comfort
E zezë

Gjej një dyqan

Dyqan i brendit
Servisi