MG HS

MG HS

1,5T GDI

162 PS (119kW)
9.9s/0-100km/h
258 ps
6.9s/0-100km/h
MG Pilot
Driver Assistance
Transmision manual me 6 shpejtësi
Transmision i dyfishtë me 7 shpejtësi
IT 7 Years Warranty 3x
Paraqitje  e  qëllimshme, por sportive. Një interier i gjerë, i mbushur me karakteristika komode dhe inteligjente. MG HS e bën hyrjen të lehtë dhe ikjen perfekte. Relaksohuni në sediljen e bollshme  pasi teknologjia jonë inteligjente e bën çdo udhëtim më të lehtë. Me dy edicione  për të zgjedhur, Comfort dhe Luxury, ka një MG HS që i përshtatet çdo stili jetese.
Udhëtime të <span>sigurta</span>
SIGURIA
Udhëtime të sigurta
Siguria është gjithmonë qëllimi ynë kryesor i projektimit. Si MG HS ashtu edhe MG Pilot vijnë me një strukturë solide , së bashku me karakteristika të tjera të sigurisë aktive dhe pasive për të siguruar më tej siguri më të madhe për të gjithë.
Kamera <span>360°</span>

Kamera 360°

Kamera  360°, pa pika të verbëra në asnjë moment, qoftë në kthesat me shpejtësi të ulët apo duke e kthyer makinën mbrapa.
Strukturë <span>solide</span>

Strukturë solide

Me çelik me qëndrueshmëri të lartë dhe çelik të përpunuar  nxehtë të aplikuar në të gjithë karroserinë,  siguron sigurinë dhe forcën e makinës.
PERFORMANSE
Kënaqësi e fuqishme dhe dinamike ngarje
Motori turbo, me kalibrim të shkëlqyeshëm të shasisë, bëjnë një kombinim të performancës së lartë që siguron kënaqësinë tuaj të drejtimit MG HS.
7-nivele tė shpejtėsisė tė kambios <span>me friksion tė dyfishtė</span>

7-nivele tė shpejtėsisė tė kambios me friksion tė dyfishtė

Kjo kambio  me  7- nivele tė shpejtësisë me friksion të dyfishtë sjell përfitimet e një transmetimi automatik me efikasitet të përmirësuar. Ndërkohë, ai siguron një përgjigje shumë më sportive kur ndërroni marshet me dorë.
Ngasje e <span>fuqishme</span>

Ngasje e fuqishme

Motorri 1.5 turbo benzin prej  161 PS ai vjen me lirinë për të zgjedhur midis një transmetimi manual me 6 shpejtësi ose një transmetimi me friksion të dyfishtë me 7 shpejtësi. Motori i tij 1.5T jep një çift rrotullues maksimal prej 250 Nm, nga 1500 rpm deri në 4400 rpm.
Kapaciteti i <span>tërheqjes</span>

Kapaciteti i tërheqjes

Ky motor i fuqishëm me benzinë siguron performancë optimale të tërheqjes. Pesha e tërheqjes së MG HS shkon deri në 1750 kg.
AUTOPILOT
MG Pilot

L2 funksionet pjesërisht të automatizuara të drejtimit mundësojnë një përvojë më të sigurt dhe më komode drejtimi.


L2 ngarje autonome e disponueshme
Od 0-60 km/h
Funksionet e sigurisë
Aktive dhe pasive
Dinamik <span>në çdo detaj</span>
Dinamik <span>në çdo detaj</span>
Dinamik <span>në çdo detaj</span>
DIZAJNI
Dinamik në çdo detaj
MG H me të gjitha linjat e theksuara dhe tiparet e deklaratave të një SUV të pastër.
Dizajn emocional
Një identitet i fortë dhe dinamik
Ekspresion drite
Prekje interaktive
Interier sportiv
Përvojë gjithëpërfshirëse ngarje

Dizajn emocional

Grilë diamanti, parafranga  sportive 17" si standard, dhe konturet e hijshme për të transmetuar  përsosmëri të përkryer  në dizajn.
Interier <span>sportiv</span>

Interier sportiv

Timoni me 3 krahë në formë D, paketë lëkure tëshpuar  me tegela  të kuq  dhe sedilje sportive të integruara, të gjitha kombinohen për të krijuar një atmosferë me performancë të lartë në makinë.
Ekspresion <span>drite</span>

Ekspresion drite

Dritat LED me dy ngjyra diamanti, drita dinamike e kthesës dhe dritat e ambientit 'Aurora' me 64 ngjyra bashkohen të gjitha për të shprehur karakteristikat unike të automjetit.
KOMFORTI
Lidhuni për udhëtim

Jeta ndihet më mirë kur je në gjendje të ndihesh komod . Kjo është arsyeja pse komoditeti  vjen i  pari  sa herë që hapni derën dhe uleni në sediljet e buta në prekje të MG HS tuaj.

 

 

Lidhuni <span>për udhëtim</span>
Material i <span>butë</span>

Material i butë

E butë në prekje, përvoja e drejtimit të MG HS ka të bëjë me komoditetin. Me sediljet prej lëkure, timonin prej lëkure dhe pultin e veshur me lëkurë siguron që gjithçka  të duket dhe ndjehet e pabesueshme.

Sedilje prej lëkure artificiale

Sediljet  e projektuara posaçërisht me dizajn ergonomik duke pasur në mendje  sigurinë dhe komoditetin tuaj ju  ofrojnë mbështetje më të mirë për një përvojë më dinamike të drejtimit.

Hapësirë <span>magazinimi</span>

Hapësirë magazinimi

Hapësirë e gjerë e pasme, stol i pasmë i rregullueshëm me një mbajtës filxhani dhe kuti ruajtjeje në mbështetësen e pasme të dorës të pozicionuar për lehtësinë tuaj.
Derë elektrike <span>e bagazhit</span>

Derë elektrike e bagazhit

Derë e pasme elektrike inteligjente, me hapje të kontrolluar dhe mbyllni veçorinë në çdo nivel.
Çati hapëse <span>panoramike</span>

Çati hapëse panoramike

Hapeni, shijoni rrezet e diellit, dëgjoni erën në pemë ndërsa kaloni përpara.

1,19 m²

Çati hapëse panoramike diellore.

Performancë e <span>shkëlqyer NVH</span>

Performancë e shkëlqyer NVH

MG HS është 95% i izoluar me material izolues NVH. Kur luan muzika, valët e zërit sjellin përvojën përfundimtare të drejtimit.
Sistemi i <span>pastrimit të ajrit</span>

Sistemi i pastrimit të ajrit

Filtri PM2.5 i MG HS filtron grimcat e dëmshme, duke përfshirë të gjithë polenin dhe disa viruse. Kjo nga ana tjetër e mban ajrin e kabinës më të shëndetshëm për ju.
 Lëvizshmëri <span>më informative</span>
TEKNOLOGJIA
Lëvizshmëri më informative
Një kabinë plotësisht dixhitale për të ofruar më shumë informacion rreth automjetit.
7'' klaster dixhital

7'' klaster dixhital

Klaster dixhital prej  7" i siguron shoferit të gjithë informacionin e nevojshëm gjatë ngarjes . Për argëtimin informativ, shoferi mund të ndërveprojë me ekranin me prekje për të ofruar informacione të mëtejshme dhe veçori të përshtatshme.
10.1'' Ekrani pluskues

10.1'' Ekrani pluskues

Ekrani i tij pluskues  me prekje 10,1 inç me DAB, navigimi satelitor me Android Auto dhe Apple Carplay vendos gjithçka që ju nevojitet në prekje të gishtave tuaj.
MG HS MG HS
Comfort

MG HS

 • 12.3'' klaster dixhital
 • Sedilje prej lëkure artificiale (PU)
 • Sedilja e shoferit e rregullueshme elektrike
 • Kamera e pasme me linja udhëzuese dinamike
 • Sensorët e parkimit të pasmë
 • MG Pilot
 • iGo navigimi

*Versioni përfundimtar i nënshtrohet të dhënave të miratimit të tipit.

Fotot e paraqitura këtu janë vetëm për ilustrim dhe mund të ndryshojnë nga specifikimet standarde për çdo lloj automjeti. Asnjë e drejtë nuk mund të ushtrohet në bazë të fotove. MG rezervon të drejtën të ndryshojë modelet, ngjyrat, specifikimet dhe pajisjet pa njoftim paraprak dhe pa detyrimin për të përshtatur makinat që janë tashmë në treg.

MG HS MG HS
Luxury

MG HS

 • Çati panoramike
 • Sedilje sportive të integruara me lëkure artificiale
 • Kondicioner dyzonash
 • Ndriçimi ambiental
 • Dera e pasme elektrike
 • LED dritat e përparme të rregullueshme
 • 360° kamera

*Versioni përfundimtar i nënshtrohet të dhënave të miratimit të tipit.

Fotot e paraqitura këtu janë vetëm për ilustrim dhe mund të ndryshojnë nga specifikimet standarde për çdo lloj automjeti. Asnjë e drejtë nuk mund të ushtrohet në bazë të fotove. MG rezervon të drejtën të ndryshojë modelet, ngjyrat, specifikimet dhe pajisjet pa njoftim paraprak dhe pa detyrimin për të përshtatur makinat që janë tashmë në treg.

Specifications

Versioni Comfort MT Comfort AT Luxury MT Luxury AT
dimensionet / pesha
Gjatësia (mm) 4574 4574 4574 4574
Gjërësia (mm) 1876 1876 1876 1876
Lartësia (mm) 1685 1685 1685 1685
Distanca ndërmjet rrotave (mm) 2720 2720 2720 2720
Largësia nga toka (mm) 145 145 145 145
Hapësira e bagazhit (I) 463 463 463 463
Vëllimi i bagazhit me sedilje të palosura (l) 1454 1454 1454 1454
Masa aktuale (kg) 1513 1535 1513 1535
Masa natovarenog vozila (kg) 2001 2023 2001 2023
Masa e mjetit të ngarkuar (kg) 1200 1200 1200 1200
Masa në boshtin e përparmë (kg) 1050 1050 1050 1050
Masa në boshtin e pasmëm (kg) 1750 1750 1750 1750
Motorri
Lloji i motorit 1.5T GTI 1.5T GTI 1.5T GTI 1.5T GTI
Fuqia e motorit (kW) 119 119 119 119
Motor – momenti rrotullues 250 250 250 250
Lloji i karburantit Pa plumb 95 RON Pa plumb 95 RON Pa plumb 95 RON Pa plumb 95 RON
Karburanti - kapaciteti (l) 55 55 55 55
Transferim
Tipi Transmision manual me 6 shpejtësi Transmision automatik me 7 shpejtësi Transmision manual me 6 shpejtësi Transmision automatik me 7 shpejtësi
Performanca
Shpejtësia maksimale km/h 190 190 190 190
Përshpejtimi 0-100/s 9,9 9,9 9,9 9,9
Konsumi i karburantit 7,4 7,4 7,4 7,4
CO2 (g/km, WLTP) 168 168 168 168
Version Comfort MT Comfort AT Luxury MT Luxury AT
Siguria
Alarmi
Imobilizatori
Ecall-sistemi
Abs-ebd
ESP
EBA
Asistenca në kodër
Auto-hold
EPB
Brava për fëmijët në derën e pasme
Sedilja e pasme me lidhje të sipërme
Direkt TPMS
Sensori për shiun -
Airbags
Airbagët e përparmë
Airbag anësor
Perde ajrore anësore
Deaktivizimi i airbag-it të pasagjerit
Sistemi i asistencës
CC - -
ACC - -
IHC
SAS
FCW
AEB
LKA
TJA - -
BSM
RTA
LCW
Dritat
Led drita ditore
Dritat e përparme të mjegullës
Dritat e pasme të mjegullës
Drita halogeni me rregullim gjatesie - -
Sensor për muzg - -
Drita e frenave të montuara në lartësi
Drita qendrore e frenave
Asistencë për parkim
Sensorë parkimi përpara
sensorë parkimi të pasëm
Kamera e pasme me linja dinamike drejtuese -
Kamera 360° - - -
Rrip sigurie
Tensionuesi i përparmë me 3 pika dhe kufizuesi i ngarkesës
Tensionuesit dhe kufizuesit e ngarkesës së pasme me 2 anë, me 3 pika
Përkujtues për rripin e sigurise të përparmë dhe të pasmë
Rregullimi i rripit të sigurise të përparmë
Verzija Comfort MT Comfort AT Luxury MT Luxury AT
Shinat e çatisë
Spojler
Fshirës fleksibël të xhamit të përparmë
Fshirëse e pasme
Prerje dritaresh kromi
Ngrohja e xhamit të pasmë
Xhamat e lyer
Derë e pasme elektrike - -
Pasqyrat e jashtme
Ngrohje
Me një sinjalizim kthese
Rregullimi elektrik
Palosje automatike
Ngyra e karroserise
Dorezat e dyerve
Ngyra e dorezës së karoserise
Pjesërisht e kromuar
Version Comfort MT Comfort AT Luxury MT Luxury AT
Mbyllje me vonese
12v-priza
Kapaku i bagazhit
Dritë në bagazh
4 mënyra për të rregulluar timonin
Leva e ndërrimit elektronik - -
Mbështetëse qendrore rrëshqitëse - -
Dorezat e dyerve me krom
Dritat që ju ndjekin në shtëpi
Pasqyrë e brendshme automatike që errësohet vetë
Insert premium dekorativ në derë - -
Dritat e pasme të leximit - -
Pedale sportive prej alumini - -
Çati panoramike - -
Kondicioner
Kondicioner me filtër PM2.5
Kondicioner me dy zona - -
Hapjet e pasme të ventilimit
Hapja e dritareve
Hapja elektrike e dritares
Hapja dhe mbyllja automatike e të gjitha dritareve
Funksioni kundër kapjes së gishtave në të gjitha syzet
Timoni
Lëkurë me qepje
Me shumë qëllime
Informacion dhe argëtim
Ekran me prekje 10.1"
Panele instrumentesh dixhitale 12.3" -
DAB
Navigacion satelitor -
Altoparlantët 6 6 6 6
2 mikrofona
4 fole USB
Bluetooth
Apple CarPlay
Android Auto
MP3
Brava centrale
Mbyllje në distancë
Hyrja pa çelës
Një buton për të nisur motorin
Version Comfort MT Comfort AT Luxury MT Luxury AT
Sedilja e shoferit e rregullueshme në lartësi
Sedilja e shoferit-e rregullueshme elektrike
Rregullimi manual i sediljes së shoferit në pjesën e pasme
Sedilja e pasagjerit e rregullueshme elektrike - -
Xhepa në pjesën e pasme të sediljeve të përparme
Mbulesa sediljeje prej poliuretani
Sedilje sportive të integruara - -
Sediljet e përparme me ngrohje
Sediljet e pasme me mbështetëse krahu qendror me mbajtëse filxhani
Sediljet e pasme me palosje 40/60
Version Comfort MT Comfort AT Luxury MT Luxury AT
215/60-R17 - -
Rrota alumini 17" - -
235/50-R18 - -
Rrota alumini 18" - -
Kompleti i riparimit të gomave
Verzija Comfort MT Comfort AT Luxury MT Luxury AT
Brighton Blue Ngjyra e thjeshtë Brighton Blue Ngjyra e thjeshtë
Pebble Black Ngjyrë metalike Pebble Black Ngjyrë metalike
Diamond Red Ngjyrë metalike Diamond Red Ngjyrë metalike
Dover White Ngjyra e thjeshtë Dover White Ngjyra e thjeshtë
Medal Silver Ngjyrë metalike Medal Silver Ngjyrë metalike
Version Comfort MT Comfort AT Luxury MT Luxury AT
E zezë
E kuqe

Gjej një dyqan

Dyqan i brendit
Servisi